SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Bu kahpelere karşı olmak şimdi kolay...'

SÜPER LİG | 15.01.2020 19:59

Fenerbahçe Başkanı ve kurmayları Kumpas Davası'nın 14. celsesini Silivri'de takip etti. Tükiye'nin çok değiştiğine dikkat çen Koç, "Şu günlerde bu kahpe örgüte karşı olmak çok kolay bir hal aldı. Ancak o zamanlar hiç de değildi" dedi.

'Bu kahpelere karşı olmak şimdi kolay...'

Fenerbahçe Yöentimi ve sarı-lacivertli taraftarla Silivri'ye çıkarma yaptı... Başkan Ali Koç ve kurmayları; Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu'ndaki Şike Kumpası Davası'nın 14. duruşmasını takip etti. Mahkemeyi takip eden taraftarlarla da bir araya gelen sarı-lacivertlilerin 1 numarası, dayaya dair önemli açıklamalarda bulundu:

"Dava, büyük ihtimalle ya yarın ya da cuma sonlanacak. Muhtemelen 1-2 ay içinde de 15. celse başlayacak. Silivri'ye gelmek eski günleri hatırlatıyor. O günlerden bu zamana Silivri Kampüsü'nde; her şey çok gelişmiş ama bizim dava istediğimiz kadar gelişmedi. İki davayı da yakından takip ediyoruz... 3 Temmuz ve Kumpas Davalarını...

Hakkımızı arıyoruz. Bir yandan kamu vicdanında tertemiz olan hakkımızı sonuca kavuşturup diğer taraftan da Fenerbahçe'ye bu kahpe saldırıyı yapanlardan hesap sormak istiyoruz.

Gizliliğe karşın tutanaklar, sayfa sayfa servis ediliyor, Fenerbahçe kaosun içine çekilmek isteniyordu. Ülkemiz; çok değişti. Şu günlerde bu kahpe örgüte karşı olmak çok kolay bir hal aldı. Ancak o zamanlar hiç de değildi.

O günleri hatırlayın. Köprüye ilk biz çıktık. Çok çektik. Bu davadan vazgeçmemiz söz konusu değil. Bu sadece haklılığımızın ispatlanacağı, resmiyete kavuşacağı sonucu ertelemiştir. Davanın 2020'de nihayete varacağına inanıyoruz.

Bu mahkeme, sadece Fenerbahçe'nin ya da Fenerbahçelilerin davası değil; Türkiye'nindir. Hiçbir hukuku tanımayan, önce Fenerbahçe'yi ardından da Cumhurbaşkanı'na kadar gözüne kestirdiği her kişi ve kuruma saldıran, devleti yıkmaya cüret eden bu örgütle mücadele etmek herkesin görevidir.

İçinde tuzak ve kumpas olan her davaya sahip çıkmalıyız ki; bir daha hiç kimse böyle bir şeye yeltenemesin. Bu yalnızca Fenerbahçe davası değil.

O günlere dönersek Fenerbahçemize saldırıldı. Fenerbahçeliler sokağa döküldü. Fenerbahçeliler, ulu çınara sahip çıktı. Kim bilirdi ki; cumhuriyetimize ve ülkemize sahip çıktığımızı... Ülkemizi; gözüne kestiren bu örgütle mücadelenin fitilini ateşlediğimizi kim bilebilirdi ki?

3 Temmuz 2011’den 15 Temmuz'a uzanan süreci kim tahmin edebilirdi? Dolayısıyla vicdanı olan, olaylara objektif bakan herkes Fenerbahçe’nin mücadelesine büyük saygı duymuştur.

Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın önderliğinde bu camianın her kademesi bir reaksiyon göstermiştir. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Genelkurmay Başkanımız İlker Başbuğ takdirini kazanan bir duruş zamanla hekesin takdirini kazandı. Herkesin övgüsünü kazanan bu mücadelemizi sonuna kadar devam ettirmeliyiz.

Daha önce tertemiz kupamız nasıl bizden alınmaya çalışıldıysa; bugün de muhtemel şampiyonluğumuza göz dikilmiş gibi duruyor... Tüm taraftarlarımıza her daim, her konuda Fenerbahçe’ye sahip çıktıkları için çok çok teşekkür ediyorum."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya