SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Arda Turan'dan hapis cezası açıklaması!

SÜPER LİG | 11.09.2019 12:36

Arda Turan'dan hapis cezası açıklaması!

Medipol Başakşehir'de forma giyen ve geçtiğimiz aylarda şarkıcı Berkay Şahin ile yaşadığı olayın ardından mahkemelik olan Arda Turan'dan açıklama geldi.

Tecrübeli futbolcu cinsel taciz suçundan beraat ederken, silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak ve kasten yaralama suçundan 2 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme, bu suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verirken Arda Turan da sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

'EN SAMİMİ DUYGULARIMLA ÖZÜR DİLİYORUM'

Hatalarından dolayı ailesinden, kulününden, dostlarından ve genç kardeşlerinden özür dilediğini belirten Turan,

"Tüm kamuoyunun malumu olan ve yargılaması devam eden dava bugün neticelendi. Öncelikle; yaşanan olaylarda üstüme atılan çirkin "sözlü taciz" iftirasını temizlemek niyetiyle o anda yaptığım anlık hatalardan dolayı, ailemden, kulübümden, dostlarımdan ve en önemlisi beni bu güne kadar örnek almış bütün genç kardeşlerimden tekrar özür dilerim. Bunu en samimi duygularımla söylüyorum. Bununla birlikte, bu aşamada bazı açıklamalar yapmanın da zorunluluğunu duyuyorum"

ifadelerini kullandı.

'İLK GÜN NE SÖYLEDİYSEM BUGÜN DE AYNISINI SÖYLÜYORUM'

İnsanoğlunun karşılaşacağı en büyük zorluğun iftira olduğunu vurgulayan Arda Turan sözlerine şöyle devam etti:

"Bilinmesini isterim ki; insanoğlunun karşılaşacağı en zor durumlardan birinin, bir iftira karşısında, hem de böylesi ağır ve çirkin bir iftira karşısında haklılığını savunmaya çalışmak olduğunu tecrübe ettim. Adınıza ve ailenize iftira atarak çamur bulaştırmaktan başka bir şey düşünmeyenler karşısında gerçeği haykırmanın bazen yeterli ve ikna edici olamayacabileceğini yaşayarak gördüm. İlk gün ne söylediysem, bugün de aynısını söylemekle birlikte, bugün Türk adaleti de ilk gün söylediğimi, yaptığı yargılama ve verdiği hükümle bir kez daha tescil etmiş oldu.

'SÖZLÜ TACİZ' SUÇUNU İŞLEMEDİM'

 

Ben, konuşulması bile beni rahatsız eden bu yargılama konusu 'sözlü taciz' suçunu işlemedim. İşlemem de mümkün değildir! Bugün itibariyle tüm kamuoyunu; bu iddiaların ortaya atıldığı günlerde söylenenleri, yapılan sözde haberleri ve mahkemeye dahi saygı duymayarak kendilerine uzatılan her mikrofonda devam eden yargılamayı etkilemeye yönelik beyanları verenleri hatırlamaya; bu olayı adeta kendilerini öne çıkarıcı bir reklam malzemesi olarak kullananların kimler olduğunu düşünmeye davet ediyorum.

'ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ TÜRK ADALETİ AĞIR İTHAMLARIN ÇİRKİN BİR İFTİRA OLDUĞUNA KARAR VERDİ'

 

Allah'a şükürler olsun ki Türk adaleti bu ağır ithamların çirkin birer iftira olduğuna karar verdi. O dönemde bana bu iftirayı atanlara çanak tutanları, buna içten içe sevinenleri ve hatta dostundan şüphe edenleri kendi vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Kendi vicdanlarında kendilerine karşı dileyecekleri özür, umarım ki bundan sonraki yaşamları için onurlu bir başlangıcın ilk adımı olur.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen söylemek isterim ki: ben yine de insanlara, güzele ve iyiye olan inancımı hiç kaybetmedim. Bu olaylardan kendi adıma da dersler çıkardığım muhakkaktır. Bundan hareketle; çok çalışıp, mesleğimi en iyi şekilde yapıp her zaman yanımda olan ailemi, sevgili eşimi, kulübümü ve dostlarımı gururlandırmak en büyük amacım olacaktır.

Son olarak söylemek istediğim şey; bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir. Başımı; kendi huzurundan başka bir yerde eğdirmeyen Allah'a şükürler olsun."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya