SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hagi'den Sumudica'ya: "Senin Anadolu takımında ne işin var?"

SÜPER LİG | 21.11.2019 17:17

Hagi'den Sumudica'ya: "Senin Anadolu takımında ne işin var?"

Süper Lig takımlarından Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, kulüp başkanı Mehmet Büyükekşi ile birlikte basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

BURADA MUTLUYUM

Rumen teknik direktör, Romanya Milli Takımıyla anılmasıyla ilgili olarak “Ben gitmiyorum, burada mutluyum” ifadelerini kullandı. Sözlerine devam eden tecrübeli teknik direktör, “İsmim Romanya Milli Takımı’yla geçti. 3 tane daha hocanın adı geçiyor. Ben Romanya’ya dönmeyeceğim, burada oldukça mutluyum. Ben sözümün arkasında duran bir adamım. Buraya kalacağım şeklinde söz verdim. Arap ülkelerinden de daha önce teklifler geldi, ama burada kaldım. İnşallah buradaki sözleşmemizi bitiririz, ardından devamını konuşuruz” açıklamalarında bulundu.

HAGİ BENİ ARADI

Özellikle yerel basın tarafından bazı konularda oldukça eleştiri aldığını ve bunun ülkesinin basınında takip edildiğini söyleyen Rumen teknik direktör, Galatasaray efsanesi Gheorge Hagi’nin kendisini arayıp, “Bu kadar çok eleştiri alıyorsun, senin Anadolu takımında ne işin var, buraya dönmen gerek” diye konuştuğunu belirtti. 

Sözlerine devam eden tecrübeli teknik direktör, “Ama ben burayı sevdiğimi, buranın benim 2.vatanım olduğunu söyledim. Burada başkan ve taraftar beni oldukça destekliyor ve başarı istiyorlar. Takımda kalacağım” ifadelerini kullandı.

TOSCA’YA TEKLİF VAR

Takımının önemli oyuncularından Tosca’ya İspanya ekiplerinden teklif olduğunu belirterek “Tosca buraya benim özellikle istediğim bir oyuncuydu. Kendisi daha önceden de tanıdığım bir futbolcu. Buraya bonservis bedeli olmadan geldi. Şu an Tosca’ya İspanya’dan 1.5 milyon Euro teklif geldi” söylemlerinde bulundu.

BURADA AİLE ORTAMI VAR

Takımdaki futbolcularının ülkelerinin milli takımlarından davet alması hakkında sorulan soruya Sumidica, “Diarra buraya gelmeden önce Fransa’nın alt liglerinde oynuyordu. Hiç milli takımda oynamamıştı. Ama şu anda milli takımında. Twumasi’de ilk kez Gana Milli Takımı’na alındı. Hepsi burada gösterdikleri performans sayesinde milli takımlara alındı. Bu Sumudica nedeniyle olmadı. Çok güzel bir aile ortamımız var. O yüzden böyle oluyor” açıklamalarında bulundu.

LİDER ÖZELLİĞİ OLAN OYUNCU ARIYORUM

Devre arası transfer döneminde takıma yeni isimler ekleneceğini söyleyen 48 yaşındaki çalıştırıcı, “4 tane takviye düşünüyorum. Hem biz teknik ekip olarak çalışıp bir liste hazırlayacağız, hem de yönetim. Takıma ekonomik anlamda uygun olan transferleri yapacağız. Takımda 1 ön libero ve bir 10 numara eksikliği var. Topu tutup, takıma liderlik yapacak ve takım arkadaşlarına yardım edecek bir futbolcuya ihtiyacımız var, bu şu anda yok” ifadelerini kullandı.

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Sumudica’ya sonuna kadar güvendiklerini belirtip, geçtiğimiz günlerde 2021 yılına kadar sözleşme imzaladıklarını söyledi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya