SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Olimpiyat ateşi Japonya'ya geldi, geri sayım başladı

TÜMÜ | 20.03.2020 14:10

2020 Tokyo Olimpiyatlarına geri sayım sürüyor. Koronavirüs nedeniyle organizasyonun iptali konuşulsa da olimpiyat meşalesi; Japonya'ya ulaştı bile.

Olimpiyat ateşi Japonya'ya geldi, geri sayım  başladı

Koronavirüs nedeniyle EURO 2020 ve Copa America'da; 1 yıllık bir ertelemeye gidilse de 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda aynı karara imza atılmadı. Çin'de başlayıp tüm dündayı etkisine alan veba karşısında oyunların ertelenmesi gündeme gelse de; IOC Başkanı Thomas Bach, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nın iptalinin söz konusu olmadığını açıkladı.

İptalin gündemde olmadığını savunan Bach, "Organizasyonların başlamasına daha 4,5 aylık bir süre var. Süreci zorlaştıran tel şey belirsizlik. Milli Olimpiyat Komiteleri ve uluslararası spor federasyonları, dünyanın bir umut simgesine ihtiyaç duyduğunu bizlere ifade etti. Tüneli sonu belki de gözükmese de yanan olimpiyat ateşiyle bir ışık oluşturabileceğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.

Koronavirüs nedeniyle iptal edileceği konuşulan olimpiyatlar için atel yakıldı bile. Geçtiğimiz günlerde Olympia Kasabası'nda yapılan tören virüs nedeniyle seyircisiz gerçekleştirildi. 1896 yılından bu yana ilk kez seyircinin yer almadığı tören, Panathinaiko Stadı'nda boş tribünler önünde yapıldı.

Yunanistan'dan organizasyonun yapılacağı ülke olan Japonya'ya teslim edilen olimpiyat meşalesiyi; Yoshiro Mori, Yasuhiro Yamashita, Tadahiro Nomura ve Saori Yoshida'nın yer aldığı komite karşıladı. Tokyo Başkanı Yoshiro Mori, 24 Temmuz-9 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek Olimpiyat Oyunları için tüm önlemleri aldıklarını güvenlik açısından hiçbir sıkıntının bulunmadığını açıkladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya