SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Vatanımız için cepheye gitmeye hazırız'

TÜMÜ | 13.10.2019 14:45

'Vatanımız için cepheye gitmeye hazırız'
Ülkemizi 16-28 Ekim tarihlerinde Çin'in Wuhan kentinde gerçekleştirilecek 7. Uluslararası Askeri Sporlar Konseyi (CISM) Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları'nda temsil edecek olan milli güreşçilerimiz birliklerine teslim oldu. Rıza Kayaalp ve Taha Akgül'ün de aralarında yer aldığı şampiyon güreşçiler bu sabah kışlarının yolunu tuttu.
 
8 SPORCUMUZ MADALYA İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

Kafilemiz 16 Ekim'de Çin'e gidecek ve oyunlarda serbest müsabakaları 21-22 Ekim'de, grekoromen müsabakaları ise 23-24 Ekim'de yapılacak. 

Grekoromen stilde 130 kiloda Rıza Kayaalp, 87 kiloda Metehan Başar, 77 kiloda Aslan Atem ve 67 kiloda Enes Başar mindere çıkacak.

Serbestte ise 125 kiloda Taha Akgül, 97 kiloda Fatih Yaşarlı, 74 kiloda Soner Demirtaş ve 65 kiloda da Selahattin Kılıçsallayan madalya için mücadele edecek. 

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Askeri Olimpiyat Oyunları'nda güreş branşının olmadığını belirtirken bu konuda taleplerine uygun görerek gerekli talimatları veren Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler'e teşekkür ettiğini söyledi. .

'TÜRK'ÜN GÜCÜNÜ HERKESE GÖSTERECEĞİZ'

Barış Pınarı Harekatı'nı sonuna kadar desteklediklerini vurgulayan Aydın operasyonlar devam ederken Askeri Olimpiyat Oyunları'nın öneminin kendilerini için  daha da arttığını belirterek tüm sporcuların bu ruhla mindere çıkacak ve Türk'ün gücünü herkese göstereceğini vurguladı. 

TAHA AKGÜL: ASKER OLACAĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu unvanlı güreşçimiz Taha Akgül asker olacağı için son derece mutlu olduğunu söyledi. Türk askerinin Suriye'de ülkemiz için büyük bir mücadele verdiği dönemde milli sporcular olarak Askeri Olimpiyat Oyunları'nın yapılacağı Çin'de Türk Silahlı Kuvvetleri'ni en iyi şekilde temsil edeceklerini belirten Akgül şu ifadeleri kullandı:

'RABBİM TÜM ASKERLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN'

"Bu vatanı seven evlatlar olarak biz bu zor günlerde ihtiyaç duyulması halinde cepheye de gidip her daim vatanımız için çarpışmaya hazırız. Rabbim Barış Pınarı Harekatı'nda ülkemizi kahramanca savunan tüm askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun." 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya