SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"Ay-yıldızlı formayı giymek istiyorum"

BASKETBOL | 24.09.2019 13:31

"Ay-yıldızlı formayı giymek istiyorum"

Ürdün Milli Basketbol Takımı basketbolcusu 26 yaşındaki Ahmet Düverioğlu, A Milli Basketbol Takımı hakkında görüşü ve 4. sezonunu geçireceği Fenerbahçe Beko ile gelecek sezon hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ahmet Düverioğlu, basketbola 16 yaşında, babasının işleri nedeniyle yerleştikleri Ürdün'de başladı. Sonrasında ise Türkiye'ye gelerek Anadolu Efes'in altyapısına başlayan Ahmet, lacivert-beyazlı kulüpte bir sezon boyunca forma giydi; 2016-2017 sezonu öncesinde ise Fenerbahçe'ye transfer oldu.

Her zaman A Milli Takım forması ile oynamanın hayalini kurduğunu söyleyen Ahmet Düverioğlu,

"Küçüklüğümden beri A Milli Takım'ın tüm maçlarını izlerdim. Ürdün'e saygım sonsuz ama ben Türkiye adına oynamak istiyordum. Ancak daha önce Ürdün Milli Takımı'nda forma giydiğim için bu hayalim gerçekleşmedi. 2019 FIBA Dünya Kupası'nda A Milli Takım'ın formasını giymeyi çok isterdim. En iyi şekilde Türk bayrağını temsil etmek isterdim ama olmadı."

dedi.

TBF'nin, A Milli Takım'a katılabilmesi için çok çabaladığını belirten Ahmet,

"Tüm yolları denediler ama olmadı. Şu anda bir şey yapamıyoruz ama gelecekte olabilir. Türk Milli Takımı'nın formasını giymeyi çok istiyorum. Bunu tüm kalbimle söylüyorum."

ifadesini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya