SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Shane Larkin ve Doğuş Balbay, Okyanus Koleji'nde panele katıldılar

BASKETBOL | 13.02.2020 12:56

Anadolu Efes'in yıldızları Halkalı Okyanus Koleji'nde gerçekleştirilen panele katıldılar. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği panelde, basketbolcular kendilerine sorulan sorulara içtenlikle yanıt verdiler.

Shane Larkin ve Doğuş Balbay, Okyanus Koleji'nde panele katıldılar

Anadolu Efes’in kaptanı Doğuş Balbay ve Türk Milli Takımı’nda oynayacak olan Shane Larkin, “Gelecekte Bir Gün” konulu panelde Okyanus Koleji Halkalı kampüsünde öğrencilerle bir araya geldiler.

Doğuş Balbay ve Shane Larkin, öğrencilerin sorularını içtenlikle cevaplarken, birtakım tavsiyeler vermeyi de ihmal etmediler.

Amerikalı basketbolcu, bu spora başlarken yaşadığı zorlukları öğrencilere aktarırken, Doğuş Balbay da sakatlık psikolojisinden nasıl çıktığını anlattı.

“Doğuş Balbay, üniversitede yaşadığı zorluklardan bahsetti”

Teksas Üniversitesi’nde oynarken iki kez diz sakatlığı yaşadığını söyleyen Balbay, bu durumdan geri adım atmayarak atlattığını belirtti. Birçok kişini kariyerinin bitti gözüyle baktığını aktaran Anadolu Efes kaptanı, sahalara geri dönmek için her şeyi yaptığını ifade etti.

“Notlarımı yüksek tutmak zorundaydım”

Eğer düşük bir not ortalamasına sahipseniz basketbol oynamaya izin verilmiyor. Bu sebeple notlarımı da yüksek tuttum. Yeri geldi etütlere kaldım.

“Milli forma bambaşka”

Ülkemizi temsil ediyoruz. 83 milyon bizi destekliyor… Gücü çok büyük. Türk armasını taşımak farklı bir gurur. Yeri apayrı.

“Sporcu olmasam mühendis olurdum”

Babam makine mühendisliği yapıyordu, onun izinden giderdim herhalde. Ama basketbol olmasa futbola da yönelebilirdim.

“Shane Larkin: Olumsuz sözler bana motivasyon oldu”

Miami’de önemli basketbolcularla bir aradaydım; okul çok önemliydi benim için… Üniversitede konferans şampiyonu olduk. İlk kez ayağımdan sakatlık yaşamıştım. O dönemde doktorlar kariyerimin bitebileceğini ifade etmişti ama ben yılmadım. Olumsuzluklar bana güç verdi.

“Kobe’yi asla unutmayacağım”

NBA’de Kobe’yi karşı oynamak unutulmaz bir deneyimdi. Emekli olduğu sezon Kobe’ye karşı oynama şansına erişmiştim. Tüm zamanların en iyilerinden biriydi. 22 yaşındaydım ve o dönem ‘İnanın, sıkı çalışın ve devam edin. Her şey mümkün” tavsiyesinde bulunmuştu. O her zaman bir efsane…

“Anadolu Efes’ten sonra Barcelona…”

EuroLeague’de NBA basketboluna en yatkın takımların sorulması üzerine Larkin, “Kesinlikle Anadolu Efes, onun ardından Barcelona diyebilirim. Kaliteli basketbolculara sahipler… Birçoğunun NBA tecrübesi mevcut, tempolu oynuyorlar.

“EuroLeague ile NBA farkı”

Amerika’da birebir üzerinden bir oyun oynanıyor. Organizasyon yok. Avrupa ise takım oyununa dayalı. Bir oyuncu tüm şutları kullanamaz. Tek bir hedef için savaşılıyor. Bence en büyük fark bu.

“Avrupa fırsattı”

NBA’de fazla süre alamadım, Avrupa bu dönemde bana şans oldu. Yapabileceklerimi göstermek için Avrupa’ya döndüm.

“Öğrencilerden büyük ilgi”

Shane Larkin ve Doğuş Balbay’a yoğun ilgi gösteren Halkalı Okyanus Koleji öğrencileri, panelin yapıldığı salonu tamamen doldurdular. Öğrenciler, Larkin ve Doğuş’un idol olarak aldıklarını söylerlerken, düzenlenen panelin de önemine vurgu yaptılar.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya