SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Aziz Yıldırım hangi başkan için 'Tehdit etmedim' dedi

BASKETBOL | 30.09.2019 15:33

Aziz Yıldırım hangi başkan için 'Tehdit etmedim' dedi

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, kadın basketbol final serisinde Yakındoğu Üniversitesi Başkanı Işık Eyigüngör'ü tehdit ettiği gerekçesiyle açılan davanın bugünkü duruşmasında 'tehdit' iddialarını kabul etmediğini söyledi.

Eski yönetici Cenk Başak'ın da yargılandığı davada Başak ile Eyigüngör'ü avukatları temsil ederken Aziz Yıldırım avukat Abdullah Erol ile duruşmada hazır bulundu. 

İstanbul Anadolu 69. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada kimlik tespiti sırasında Yıldırım inşaat mühendisi olduğunu ve aylık gelirinin 50 bin TL olduğunu ifade etti.

Sonrasında savunmasını yapan sarı-lacivertli kulübün eski başkanı, Yakındoğu Üniversitesi'nin maça başka bir kulübün taraftarlarını getirdiğini belirtirken salona adımını atar atmaz hem kendisine hem de Fenerbahçe'ye küfürlern edildiğini söyledi. Yıldırım, daha önce Fenerbahçe yöneticiliği yapan Işık Eyigüngör'e "Bu yaptığınız yakışıyor mu?" dediğini sonrasında ise ortalığın karıştığını ifade etti.  

Savunması sırasında hakim, Fenerbahçe eski başkanına parmağını kaldırıp tehdit edip etmediğini ve "Seni bitireceğim" deyip demeğini sordu. Aziz Yıldırım hatırlamadığını belirtirek bu soruya şu yanıtı verdi: 

'HER PARMAK KALDIRAN TEHDİT Mİ EDİYOR'

"Her parmak kaldıran tehdit edilyor mu demek? Bu kadar basit mi? 'Bitireceğim ya da daha da beter edeceğim' gibi bir şey söylemedim. 1 gün sonra medyaya 'Geldim ve gereğini yaptım, bundan sonra da yapacağım' dedim. Işık Eyigüngör'ü tehdit sbsı ydkdysk. Fenerbahçe Başkanı'nın hiçbir tehdidin karşısında boyun eğmeyeceğini ifade ettim. Tehdit suçlamasını kabul etmiyorum ve.beraatimi istiyorum." 

AZİZ YILDIRIM: YANİ 'ADAM ÖLDÜRÜM' MÜ DEMEK İSTEDİM

Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanı işlemediği bir suç nedeniyle ceza verilmesi durumunda hükmün geri bırakılmasını istemediğini belirtirken Işık Eyigüngör'ün sorusuna tepki gösterdi. Seyit Kaplan, 'Fenerbahçe'nin menfaati için her türlü operasyonu yaparım' dediniz mi? Operasyondan kasıt  nedir?" diye sorarken Yıldırım "Yani adam öldürürüm. Onu mu demek istedim" sözleriyle tepki gösterdi. 

Mahkeme Aziz Yıldırım'ın duruşmalardan vareste tutulmasına karar verip eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya