SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Barcelona tercihini yaptı

BASKETBOL | 24.04.2020 16:26

Barcelona, Euroleague ve İspanya Basketbol Ligi'nin takvimleri çakışırsa; kendi ligini bir kenara atıp tercihi Euroleague'den yana kullanacak.

Barcelona tercihini yaptı

Koronavirüs nedeniyle tüm sportif faaliyetlere ara verildi. Kimisi şampiyonlarını bile ilan etti... Kararsız kalanlar ise, mayıs ayını bekleyip pandeminin durumuna göre hareket etmeye karar verdi. Euroleague'deki takımlar; buna temsilcilerimiz Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes de dahil oyuncularını ülkelerine gönderdi.

ING Basketbol Ligi gibi İspanya Basketbol Ligi de kendisini askıya almıştı. İspanyollar da bizim gibi uygun şartların oluşmasını bekliyor.

Euroleague, sezonun geri kalanına 4-26 Temmuz tarihleri arasında oynanacağını açıklamıştı. İspanya'da yayın yapan RAC1 Radio Station, Barcelona'nın Euroleague ve İspanya Basketbol Ligi'nin takvimlerinin çakışması durumunda; tercihinin Euroleague'den yana olacağını iddia etti.

Sezon başında birbirinden önemli isimleri renklerine bağlayıp Euroleague'in en yüksek bütçeli kadrosunu kuran Katalanlar, sezon sonunda kupayı kaldırmak için İspanya Ligi'ni bir kenara atmaya çoktan hazır. Euroleague, 4-26 Temmuz tarihlerini açıklarken İspanya Basketbol Federasyonu da 31 Temmuz'u işaret etmişti.

İspanya basını, Barcelona'nın tercihinin Euroleague'den yana olduğunu iddia ederken Real Madrid, Baskonia ve Valencia'nın da bu yönde karar alacağına dair haberleri manşetlerine taşıdı. Pademi devam eder de sağlık yetkilileri liglerin oynanmayacağına karar verirse; bütün bu dedikodular boşa gitmiş olacak...

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya