SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Basketbol maçında skandal olay: Hakemleri darp ettiler

BASKETBOL | 10.02.2020 15:40

İGL’de oynanan özel bir U18 maçının hakemleri, Ada Yıldızları Koçu Çağatay Baykent ve oyuncular tarafından saldırıya uğradı.

Basketbol maçında skandal olay: Hakemleri darp ettiler

Korkunç olay Çekmeköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu’nda gerçekleşti. Özel bir organizasyon olan İstanbul Gelişim Ligi’nde oynanan Ada Yıldızları Spor Kulübü – Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Spor Kulübü maçında Ada Yıldızları takımının koçu Çağatay Baykent ve genç basketbol oyuncuları, müsabakanın hakemlerine saldırdı.

Karşılaşmada rakibinden büyük fark yiyen ve sürekli faul yapmaya başlayan Ada Yıldızları takımında koç Çağatay Baykent, itiraz nedeniyle teknik faul aldı. Ardından küfrettiği nedeniyle ikinci teknik faulüyle oyundan atılan Çağatay Baykent, sinirlerine hakim olamayıp karşılaşmanın hakemlerine saldırdı. Yaşanan arbedede olayları oyuncu velileri ve çevredekiler güçlükle yatıştırdı.

Saldırının ardından hafif yaralanan hakemler, Ada Yıldızları oyuncuları ve koç Çağatay Baykent’ten şikayetçi oldu. İstanbul Basketbol Hakemleri Derneği de sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada olayı kınadı.

Ada Yıldızları kulübü, yaptığı açıklamada koç Çağatay Baykent’in görevine son verildiğini açıkladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya