SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Basketboldan daha büyük

BASKETBOL - NBA | 27.08.2020 12:58

NBA'de dün gece oynanması beklenen maçlar, Amerika'daki ırkçılık ve polis şiddetine farkındalık yaratılması için ertelendi.

Ant Arın SERMET Ant Arın SERMET
Basketboldan daha büyük

NBA'de dün gece oynanması beklenen 3 playoff mücadelesi ertelendi. Milwaukee Bucks, Orlando Magic'e karşı 3-1 üstün olduğu serinin beşinci maçına, ABD'nin Wisconsin eyaletinin Kenosha şehrinde polis şiddeti sonucu vurularak felç kalan Jacob Blake'in yanında olmak ve ırkçılığa karşı farkındalık yaratmak için çıkmama kararı almadı. Wisconsin eyaletinin takımı olan Milwaukee Bucks'ın bu kararı çok hızlı bir şekilde büyüdü ve Oklahoma-Houston, Lakers-Portland maçları da ertelendi. Milwaukee'nin veteran oyun kurucusu George Hill'in dördüncü maç sonrasında yaptığı, "Buraya hiç gelmemeliydik. Farkındalık yaratmalıydık, insanların dikkati buraya yöneldi ve bu harekete destek veremedik" cümleleri, Milwaukee'nin beşinci maça çıkmama, boykot etme kararının altında yatan temel açıklama olarak görülüyor. TSİ 03.00'da bir toplantı yapan oyuncular ve takımlar playoff'a devam etmek istediklerini söylerken, Los Angeles şehrinin iki takımı bu kararın karşısındaydı.

Immagine

ABD kaynaklı haberlerde LeBron James ve Kawhi Leonard'ın başını çektiği sezonu boykot etme kararına diğer takımların destek vermemesi LeBron James'i çok sinirlendirdi ve toplantıyı kızgın bir şekilde terk etmesine sebep oldu. Toplantı esnasında LeBron James'in, Milwaukeeli oyunculara, "bunu bir anda yapmak yerine haberleşip bir harekete dönüştürmeliydik" diyerek hayal kırıklığını belirttiği de öğrenildi. Yine ABD kaynaklı haberlerde, Los Angeles Clippers'ın lideri Kawhi Leonard'ın, "Çantamı topladım, Los Angeles'a dönüyoruz" dediği öğrenildi.

Oyuncular ve takımların bugün TSİ 18.00'da bir toplantı daha yapıp sezonun akıbetine karar vermesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya