SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Bogdan Bogdanovic, Zeljko Obradovic hakkında konuştu!

BASKETBOL | 14.04.2021 15:00

NBA’de Atlanta Hawks forması giyen Bogdan Bogdanovic, Fenerbahçe’de birlikte çalıştığı Zeljko Obradovic hakkında konuştu.

Bogdan Bogdanovic, Zeljko Obradovic hakkında konuştu!

2014-17 yılları arasında Fenerbahçe forması giyen Bogdan Bogdanovic, Kyle Hines’ın EuroLeague Oyuncular Birliği The Players Podcast isimli programına konuk oldu.  

Bogdanovic, birçok farklı konuya da değindiği röportajında şunları söyledi: 

“Dusko Vujosevic ile oynarken daha ziyade basketbolum üzerine çalışıyordum. Bana daha fazla bireysel şeyleri öğretiyordu. Zeljko kazanmak isteyen biri. Onun için kim olduğunuz önemli değil. Kaç yaşında olduğunuz, ne kadar genç olduğunuz önemli değil. Oynayabiliyorsanız oynarsınız. Takımın maç kazanmasına yardımcı olabilir misiniz? Oynarsınız. Bunu gizleyemezsiniz. Oyuncuların maçı kazanmasını bekliyor. Sözleşmeler, kaç yaşında olduğunuz, ne kadar genç olduğunuz umurunda değil. Sizi maçı kazanmak için oynatıyor. 

Ondan bir sürü şey öğrendim. Özellikle maça dair şeyler… Oyunu nasıl okuyacağımı, nasıl farklı bir açıdan bakacağımı öğrendim. Partizan’da da bencil değildim ama öyle görmüyordum. Başka bir seçenek olduğunu görmüyordum. Kendi basketbolunuza çalıştığınız zaman ‘Sayı atamazsam iyi değilim’ diye düşünüyorsunuz. Zeljko ile farklı bir kısmı, oyuncular arasındaki güveni öğrendim. Bu da basketbolu kolaylaştırıyor, sizin için basitleşiyor. Birlikte oynuyoruz. Bana bunu öğretti. 

Kendi istediği şekilde oynamak isteyen kim olursa olsun oynatmadı. Ben de kendi istediğim gibi oynamaya çalıştığımda bunu bana söyledi. Sadece bana değil, herkese. Onunla ilgili sevdiğim şey buydu. Elbette başta sevmiyordum. Kimse sevmez bunu başta. Fakat sonra iyi hissediyorsunuz, herkes iyi hissediyor. Asıl meselenin ne olduğunu görüyorsunuz.”

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya