SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Doğuş Balbay: Bu kupa hepimizin, ülkemize hayırlı olsun!

BASKETBOL | 31.05.2021 20:21

Anadolu Efes'te takım kaptanı Doğuş Balbay, EuroLeague şampiyonluğunun ardından yurda dönüşte açıklamalarda bulundu.

Doğuş Balbay: Bu kupa hepimizin, ülkemize hayırlı olsun!

EuroLeague şampiyonu Anadolu Efes, kupayla birlikte Türkiye’ye dönüş yaptı. Yurda dönüşte havalimanında basın mensuplarına konuşan kaptan Doğuş Balbay ise kupayı ülkemize armağan ettiklerini söyledi.

“BU KUPA HEPİMİZİN”

Doğuş Balbay, "Ülkemize Avrupa'nın en büyüğü olarak döndük. Çok mutlu ve gururluyuz. Bu kupa hepimizin. Ülkemize hayırlı olsun. Her zaman yönetimimiz ve başkanımız Tuncay Özilhan bize destek oldu. Onlara da destekleri için teşekkür ediyorum. Almanya'da da taraftarımızın gücünü arkamızda hissettik. Bu, Türkiye adına kazanılan bir kupa." sözlerini dile getirdi ve kupayı ülkemize armağan ettiklerini belirtti.

“ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİĞİMİZİ GÖSTERDİK”

Takım olarak üç yıllık bir maceranın ardından bu başarıyı kazandıklarının altını da çizen Balbay, "2018'de lig sonunculuğundan ertesi sezon Final Four’a yükseldik, final oynadık. Geçen sene bu kupayı ülkemize getirecekken lig iptal edildi. Bu sezon yine belirsizlikler vardı. Hem yönetimimiz hem teknik ekibimiz çok kararlıydı. Onların sayesinde çekirdek kadromuzu koruyabildik. Bunun da meyvelerini 3 yılın sonunda aldık. Bu sezon oynadığımız basketbolla şampiyonluğu hak ettiğimizi Avrupa'ya damga vurarak gösterdik." şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya