SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

"Yazın Gherardini ile görüştük"

BASKETBOL | 18.10.2019 12:34

"Yazın Gherardini ile görüştük"

Olimpia Milano’nun başkanı Leo Dell’Orco, Maurizio Gherardini hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nda Obradovic ile berbaer göreve getirilen ve genel menajerlik pozisyonunda görev yapanİtalyan basketbol adamı, Zeljko Obradovic ile son 5 sene içinde Sarı-lacivertli kulübübe birden çok başarı yaşattı. Özellikle takıma kattığı oyuncular ile işindeki başarısını kanıtlayan Gherardini bu sene de transfer için kolları sıvamış ve birden çok ismi takıma getirmişti.

Özellikle ABD ve Kanada Basketbolu'ndaki yetkinliği orada istediği seviyeye çıkamamış oyuncuları yeniden Avrupa'ya dönmeye ikna eden isimlerden oluyordu.

'ONUNLA GÖRÜŞTÜK'

Bu kez ise ortaya atılan haberlerin öznesi Maurizio Gherardini oldu...

İtalyan basınına konuşan Olimpia Milano Başkanı Leo Dell’Orco, bu sezon için yaz döneminde yaptıkları yatırımdan bahsederken takımın başına Ettore Messina'yı getirme sürecinden de bahsetti. Öncesinde kafalarında Pingiani ile yola deavm etmek olduğunu belirten Dell'Orco, bu hamleyi yapmanın da bir plan dahilinde olması gerektiğini belirtti. 

Öncesinde Giorgio Armani ile bir araya geldiklerini ve bu hamlenin yapılması için öncelikle Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini'ye teklif götürmeleri gerektiğini belirtti. İtalyan genel menajer ile yapılan görüşmelerin bir yere varmadığını belirten Dell'Orco, sonrasında anlaşmaya varılamadığını ve görüşmelerin tıkandığını da dile getirdi.

Olimpia Milano, eğer bu sezon için Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini'yi ekibini katsaydı takımın baş antrenörü olarak yola Piangiani ile devam edilecekti.

BİR DİĞER PİŞMANLIK WADE 

Sezon başlamadan önce yapılan görüşmelerde NBA'in yıldız isimlerinden Dwayne Wade ile ilgilendiklerini fakat yıldız basketbolcunun emeklilik kararı alması sebebiyle yaptıkları teklifin çok da ikna edici olmadığını belirten Dell'Orco, bu trasnfer hedefindeki şanssızlıklarını dile getirdi.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya