SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Erdem Can: Hedefim, ülkemi gururla temsil etmek!

BASKETBOL | 21.08.2021 20:14

NBA ekiplerinden Utah Jazz’da göreve gelen Erdem Can, bu başarısından dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Erdem Can: Hedefim, ülkemi gururla temsil etmek!

Fenerbahçe Beko'yla yollarını ayıran ve Utah Jazz ile anlaşmaya varan Erdem Can, NBA'de görev yapacak ilk Türk yardımcı antrenör olmanın gururunu yaşıyor.

Kariyerine NBA’de devam edecek olan Erdem Can, Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

NBA takımlarından daha önce de teklif aldığını ancak Fenerbahçe'nin hedefleri nedeniyle kabul etmediğini belirten Can, "Bu sene NBA Yaz Ligi'nde Utah Jazz'da asistan koçluk yaptım. Dönüş sürecime yakın bir dönemde beni kulübe davet ettiler. Benimle ilgili kafalarındaki projeyi anlattılar. Bu proje bana çok çekici ve heyecan verici geldi. Bu bir ilk. Ligdeki güçlü bir takımın önemli bir pozisyonunda yer almak çok çekici ve heyecan verici geldi. Daha fazla gelişmek için hayatta bazen yeni hedeflere gidebilmeyi bilmek lazım. Bu önemli bir fırsat diye düşündüm ve teklifi kabul ettim." dedi. 

"ÇOK MUTLU VE GURURLUYUM!"

NBA'de görev yapacak ilk Türk yardımcı antrenör olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu dile getiren Erdem Can, "Çok gururluyum. Ailem, ülkem ve kulübüm Fenerbahçe adına çok gururluyum. Ben de çok emek harcadım, Fenerbahçe'min de bende çok büyük emeği var. Bir Fenerbahçeli olarak yaptığım her şeyle ilgili içim rahat. Gururlu olarak kulübümden ayrılırken, başka bir kulübe de aynı gururla gidiyorum. Ülkemi, ismimi ve ailemi gururla temsil etmek hayat amaçlarımdan biri. Çok mutluyum." ifadelerini kullandı. 

"HEDEFİM, ÜLKESİNİ GURURLA TEMSİL EDEN BİR KOÇ OLMAK"

Kariyerinde 6 kez NBA Yaz Ligi'nde görev yaptığını hatırlatan Can, "Hayatımda her zaman en üst noktayı hedefledim. Benim hedefim, olabilecek en iyi koç olarak gösterilmek. Daha güçlü bir şekilde Avrupa'ya başantrenör olarak dönmek ve birçok kupa kazanarak ülkesini gururla temsil eden bir koç olmak. NBA'de kendimi geliştirip belirli bir sürecin sonunda olabilecek en iyi yere gelen bir koç olmak. Bunu zaman gösterecek. Planlı ve motive bir şekilde ilerlemeye çalışıyorum. Utah Jazz, şampiyonluk hedefi olan bir takım. Benim de hedefim o ekibin içinde olup şampiyonluk yüzüğünü takabilmek. Bunu da bir ilk olarak ülkeme getirebilmek. Hedefim, Avrupa'da ya da NBA'de mümkün olan en büyük başarıları kazanarak; ismimi ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek." diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya