SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ergin Ataman, Galatasaray başkanlığı için tarihi açıkladı

BASKETBOL | 03.02.2020 11:28

Anadolu Efes Koçu Ergin Ataman: Galatasaray'da kongre üyeliğimin 3. yılı dolacak. Tüzüğümüz gereği başkan olabilmek için 10 yılı doldurmam gerekiyor. 7 yıl sonra Galatasaray başkanlığına adayım diyorum.

Ergin Ataman, Galatasaray başkanlığı için tarihi açıkladı

Turkish Airlines Euroleague'de liderlik koltuğunda oturanAnadolu Efes'te koç Ergin Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonu (arasındaki ilişki, Euroleague yönetimi ve Shane Larkin'in A Milli Takım'da oynayacak olması ve Galatasaray başta olmak üzere birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Ataman'ın gündemi sarsacak sözleri...

'TBF İLK ÖNERDİĞİMİZDE LARKIN'E İLGİ GÖSTERMEDİ'

"TBF, Türk Milli Takımı için Shane Larkin’in ismini ilk tavsiye ettiğimiz dönemde bize gerekli ilgiyi göstermedi. Biz ilk tavsiyede bulunduğumuz zaman Wilbekin’le maçlara çıkma kararı aldılar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan birçok konuda olduğu gibi bu konuda da ilgisiz kalmadı

'HIRVATİSTAN DA İSTEDİ ANCAK LARKIN TÜRKİYE'Yİ SEÇTİ'

Hırvatistan da istediği Larkin'i ancak onun tercihi Türkiye'den yana oldu. Shane Larkin ve Türk oyuncularımız ile dünya ve Avrupa şampiyonaları ile olimpiyatta geçmiş dönemlerdeki başarıları yakalayabileceğimizi düşünüyorum. Cumhurbaşkanımız ve Spor Bakanlığımıza Larkin konusundaki hassasiyetleri için teşekkür ediyorum.

'SEZONUN EN İYİ TAKIMININ KOÇUNUN İLK 3'TE OLMAMASI TUHAF''

"Euroleague yönetimi ile aramda bir problem yok. Sezonun en iyi takımı Anadolu Efes'in koçu ilk 3 koç arasında yok, çok tuhaf bu. 

Teknik anlamda ne kadar başarılıysa Euroleague ekonomi yaratmada o kadar başarısız. Euroleague'deki ekonominin düzelmesini istiyoruz hepimiz. 

'TBF İLE ARAMDA HİÇBİR SORUN YOK'

Türkiye Basketbol Federasyonu ile hiçbir sorunum yok. Milli Takım ile mukavelemin sona ermesinin ardından bazı olaylar gelişti. Bana bazı prensihler ters geldi. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun başkanı Hidayet Türkoğlu ile ilişkilerimiz çok iyi, benim sevdiğim, çok değer verdiğim bir kardeşim.

'MİLLİ TAKIM'A OYUNCU YETİŞTİRMEK ATAMAN'IN OBRADOVIC'İN GÖREVİ DEĞİL'

A Milli Takım için oyuncu yetiştirmek, Ergin Ataman veya Obradovic'in görevi değil. Sertaç bulduğu şansı çok iyi değerlendirdi, geçen sezonki Sertaç'ın çok ilerisinde. Türk oyuncular sınırları aşmalı. Hidayet, Mirsad ve İbrahim vardı geçmişte bu sınırları aşan. Şimdi ise Cedi, Furkan ve Ersan.... 

Ben Galatasaraylı olmaktan gurur duyan bir insanım, benim tuttuğum takım Galatasaray. Benim yuvam Anadolu Efes, burada yetiştim.
Şu an benim gündemimde Galatasaray'ın başkanlığı olamaz. Şu an Avrupa'nın önemli koçlarından biri haline geldim ve önemli de bir misyona sahibim. Daha uzun bir süre teknik adam misyonumu sürdürmek istiyorum.

'BİR TÜRK ANTRENÖR AVRUPA'NIN TEPESİNDE OLMALI'

Benim isteğim bir Türk antrenörün Avrupa'nın tepesinde olması. Avrupa'da görev alan oyuncularla gurur duyuyoruz ancak antrenör olmak başka bir olay. Bu durumun Türk halkına büyük bir zevk verdiğini biliyorum, ben bunu hissediyorum. Yapabildiğim müddetçe de o seviyelerde bulunmaya çalışacağım.

'TEKNİK ADAMLIKTAN YORULURSAM GALATASARAY'DA BAŞKANLIĞA ADAY OLABİLİRİM'

Antrenörlük kariyerim sona erdiğinde de yöneticilik vasfının olabileceğini düşündüğümden ve iyi bir Galatasaraylı olmam nedeniyle talep olursa ve şartlar uygun olursa buna soyunabilirim. Ancak şimdiden bunu söylemek çok zor. Galatasaray'da kongre üyeliğimin 3. yılı dolacak. Tüzüğümüz gereği başkan olabilmek için 10 yılı doldurmam gerekiyor. 7 yıl sonra Galatasaray başkanlığına adayım diyorum.

Teknik adamlıktan yorulur da teklif gelir ve şartlar oluşursa Galatasaray başkanlığına aday olabilirim."

'SOSYAL MEDYAYI BIRAKTIKTAN SONRA ÇOK RAHATIM'

Sosyal medyayı bıraktıktan sonra çok rahatladığını ifade eden Ergin Ataman ayrıca Türk Milli Takımı'nda hedefin ilk 16 ya da çeyrek final olamayacağını belirterek vizyonu hep yukarı çıkarmak gerektiğini söyledi.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya