SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ergin Ataman’dan gençlere anlamlı çağrı

BASKETBOL | 14.05.2020 23:14

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı ve genç sporculara önemli mesajlar gönderdi.

Ergin Ataman’dan gençlere anlamlı çağrı

DHA’ya özel açıklamalarda bulunan Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı şimdiden kutladı. Başarılı koç; birçok konuda açıklamalarda bulunurken genç sporculara önemli tavsiyeler verdi. 

ATAMAN'DAN GENÇLERE TAVSİYE 

Sporcu gençlere tavsiyelerde bulunan tecrübeli koç, “Tavsiyem, oyuncuların eğitime ve basketbol oynamalarına devam etmeleri. Bizim altyapı takımlarımızın okul bazında birçok Avrupa şampiyonluğu var. Bu konuda çok ümitliyim. Okyanus Koleji’nin Dünya Şampiyonası’nda şampiyonluğu almasını bekliyorum. Ben hep şampiyonlukları hedeflerim, Okyanus Koleji’nin de bunu hedeflemesi gerek. Eğitim zamanında da bir ara ayarlanıp, haftada üç gün basketbol dersi adı altında 1,5 saatlik bir periyotta oyuncular antrenman da yapabilirler. Nasıl ki bir matematik, coğrafya dersine giriyorlarsa, basketbol antrenmanını okulda da yapabilirler.” ifadelerini kullandı.

“ALTYAPI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Anadolu Efes'in Okyanus Kolejleri ile birlikteliğine değinen Ergin Ataman, "Bizim için çok önemli. Anadolu Efes'in geçmişte çok büyük yıldızları çıkardığı dönemde, Hidayet, Mirsad gibi… Ben de altyapı antrenörüydüm. Çok koordineli bir çalışmayla hem okula gidiyorlardı hem de dünya şampiyonlukları kazandılar. Biz de dünya basketboluna oyuncu yetiştirdik. Son 4 yıldır bu birlikteliği Okyanus Koleji ile yapıyoruz. Burslu oyuncularımızın tamamı Okyanus Koleji’nde eğitim yapıyorlar. Bizim için önemli olan altyapı oyuncularımızın antrenmanlarına gelmesi ama eğitimi de eksiksiz almaları gerekiyor. Okyanus Koleji’nin kendi kapalı spor salonunda da okul takımı ile çalışıyorsunuz. Umarım bazılarınız iyi üniversitelere girersiniz ve bazılarınız da geçmişte olduğu A takım seviyesine gelirsiniz. Güzel bir birliktelik var şu anda.” dedi.

"EUROLEAGUE KARARINI BEKLİYORUZ"

Başarılı koç; ayrıca EuroLeague’in oynanma ihtimali ile ilgili olarak, "Bizim ligimiz tatil edildi ama EuroLeague’in oynanma ihtimali bayağı yüksek. EuroLeague ile ilgili verilecek kararı bekliyoruz. O da iptal olursa, A takım sezonu tamamen kapatmış olur." açıklamalarında bulundu. 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya