SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu’dan ilk açıklama!

BASKETBOL - EuroLeague | 25.05.2020 19:09

THY EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu, ligin iptaliyle alakalı verilen karardan sonra ilk kez açıklamalarda bulundu.

EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu’dan ilk açıklama!

Turkish Airlines EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu, ligin iptaliyle alakalı verilen karardan sonra basın toplantısı düzenledi. Bertomeu, lider olan takımların şampiyon olacağı anlamına gelmediğini söyleyerek EuroCup lideri Partizan ve EuroLeague lideri Anadolu Efes konusuna da değindi.

BERTOMEU’NUN BASIN TOPLANTISINDAN SATIR BAŞLARI:

- “Basketbolcuların bazı faktörleri düşünerek oynamak istemediklerine olan inancım tam. Oynamadan para kazanacakları şeklindeki yorumlara katılmıyorum. Verdikleri kararlar mantıklı. Basketbolcuların çoğunluğu, bu ligin hak ettiği derecede performans gösteremeyeceğini de belirttiler.”

- “Tabii ki EuroCup’ta olduğu gibi EuroLeague’de de lider olan takımlar var. Partizan ve Anadolu Efes. Lider olmanız elbette şampiyonluk için büyük bir iddia ama bu şampiyon olduğunuz anlamına gelmiyor. Bu durumdan biz de hoşnut değiliz ama yapacak bir şey yok.”

- “Ekonomik anlamda sıkıntıda olan kulüplerimiz için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Bu süreci, en az hasarla kapatmak istiyoruz.”

- “EuroCup’a katılacak takımlar konusunda farklı bir yol izleyebiliriz. Wild Card açısından. Ligler biliyorsunuz her ülkede neredeyse iptal edildi. Şu anda bunları konuşmak için erken.”

- “Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantıda, şampiyonlukla alakalı hiçbir görüşmemiz olmamıştır. Sezonun oynanmadığı, playoffların veya F4’ün olmadığı bir ligde şampiyon belirlenemez. Doğru bir karar olmazdı. Gelecek sezon için koronavirüs süreci devam ederse, B planı yolunda kulüplerimizle görüşeceğiz.”

- “Gelecek sezon, maçların ertelenmesi gibi şeyler olacaktır. Her ülkede koronavirüs süreci bitmemiş olabilir. Önümüzdeki yılın farklı bir sezon olacağını herkesin anlaması gerekiyor. Bundan daha fazlası elimizden gelmiyor.”

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya