SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

EuroLeague ve Eurocup sona mı eriyor?

BASKETBOL | 25.05.2020 12:09

THY EuroLeague'in geleceğinin belli olacağı kritik toplantı başladı. Toplantıda ligin devam edip etmemesi yönünde A lisans sahibi 11 takımın oylama yapacağı ifade edildi.

EuroLeague ve Eurocup sona mı eriyor?

EuroLeague’in akıbeti bugün belirleniyor. EuroLeague Yönetimi, A lisansı olan 11 takımla birlikte sezonun devam edilip edilmemesi yönünde oylama yapacak. Telekonferans toplantısında A lisansı olan 11 kulübün de katılması zorunlu kılındı. Yapılacak oylama sonucunda çıkan kararı uygulamaya koyacak olan EuroLeague Başkanı Jordi Bertomeu, alınacak karara saygı duyulacağını beyan etti.

Eğer ligin devam etmesi yönünde karar alınırsa; hangi şehirlerin uygun olup olmadığı masaya yatırılacak. Tüm senaryoların konuşulacağı bu toplantıdan çıkacak kararların öğle saatlerinde açıklanması bekleniyor.

SON DAKİKA (13.00): Bartomeu ligin iptalini istedi!

İtalyan gazeteci Emiliano Carchia’nın son dakika olarak duyurduğu haberinde; EuroLeague Başkanı Jordi Bartomeu’nun liglerin iptal edilmesi yönünde bir teklifte bulunduğunu yazdı. Haberin devamında, EuroLeague ve Eurocup’ın bu sezon için iptal edileceğini iddia etti.

GÜNCELLEME (13.40): THY EuroLeague, takımların desteğiyle birlikte bu sezonu iptal etti...

EuroLeague Yönetimi ve kulüpler arasında gerçekleştirilen toplantıda başkan Jordi Bartomeu'nun "sezonu iptal edelim" önerisine kulüp yetkilileri onay verdi. Bu doğrultuda EuroLeague'de bu sezon iptal edilirken, resmi açıklamanın birazdan yapılması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya