SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Son yarı final bileti Avustralya'nın!

BASKETBOL | 11.09.2019 22:28

Son yarı final bileti Avustralya'nın!

FIBA Dünya Kupası'nda yarı finale yükselen son takım belli oldu... Çeyrek final maçında; Avustralya ile Çekya karşı karşıya geldi... Karşılaşmadan 82-70 galip ayrılan Kangurular, son yarı final biletini kapmayı başardı...

Tamam ya devam maçının ilk çeyreği karşılıklı sayılarla geçti... Dengeden giden karşılaşmanın skoru da dengede bitti. İlk periyot; 17-17 eşitlikle sonuçlandı.

İkinci çeyrekte Kangurular, San Antonio Spurs'ün yıldız oyun kurucusu Patty Mills önderliğinde kolay sayılara imza attılar. Andrew Bogut da potaaltını karartması karşılaşmayı Avustralya lehine götürdü.

SATORANSKY TRIBLE DOUBLE'IN KIYISINDAN DÖNDÜ

Çekya'nın yıldız oyun kurucu Satoransky'nin gayretleri ilk yarıda farkın açılmamasına neden oldu: 33-30.

İkinci yarıya takımlar, harika yüzde yakalayarak girdi. Bir yanda Mills diğer yanda da Satoransky düme geçtiler. Maça tempo geldi. İkili takımlarının iyi organize etseler de kadro derinliği işin içine girdi.

5,09 kala 45-45 giden maç bu dakikadan sonra Çekya'ya zulüm oldu... 18-3 seri yiyen Çekya karar periyoduna 63-48 geride girdi.

YARI FİNAL EŞLEŞMELERİ DE BELLİ OLDU!

Son bölümde Çekya'nın çabaları yeterli olmadı ve Avustralya, mücadeleden 82-70 galip ayrıldı ve son yarı final biletini cebine koydu.

Kangurular'da; Mills, 24, Goulding 14 ve Bogut 10 sayıyla galibiyette önemli rol oynadılari.

Çekya'da Auda'nın 21 sayıası yenilgiyi önleyemezken Satoransky 13 sayı, 13 asist ve 9 ribaunt ile triple-double'ın kıyısından döndü.

2019 FIBA Dünya Kupası'nda çeyrek final maçlarının ardından yarı final eşleşmeleri de belli oldu:

Buna göre eşleşmeler ve karşılaşma tarihleri şu şekilde:

13 Eylül Cuma: Arjantin–Fransa (11.00)
13 Eylül Cuma: İspanya–Avustralya (15.00)


5-8. maçlarında ise:

12 Eylül Perşembe: ABD-Sırbistan (14.00)
12 Eylül Perşembe: Çekya-Polonya (16.00)

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya