SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Hidayet Türkoğlu açıkladı: Shane Larkin...

BASKETBOL | 11.12.2019 15:54

Hidayet Türkoğlu açıkladı: Shane Larkin...

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, son zamanlarda Shane Larkin’in Türk vatandaşlığına geçirilip geçirilmeyeceği konusuna değinen Türkoğlu, Türk basketbolunun geleceği hakkında da önemli söylemlerde bulundu.

GELECEK NE GETİRİR BİLİNMEZ

Shane Larkin, gösterdiği performansla çok fazla öne çıktı. Böyle bir kararı sadece ben veremem. Eğer Ufuk Sarıca, Shane Larkin’i takımında isterse, federasyon başkanı olarak gerekli çalışmaları yaparım. Teknik karar her zaman Ufuk Hoca ve ekibinindir. Scottie Wilbekin de çok iyi oynuyor, önemli olan teknik ekibin kararıdır.

Larkin ile ilgili şu anda bir girişimimiz olmadı. Sadece ismi Türk milli takımı için geçiyor, kendisi de ülkemizi sevdiğini ifade etti. Bunun için de kendisine teşekkür ederim. Zamanın ne göstereceğini bilemeyiz.

A MİLLİ TAKIM’LA İLGİLİ

Kötü bir kura olduğunu düşünmüyorum. Takımımız maçların ne kadar anlamlı olduğunun farkında. Hepimiz biliyoruz. İçimizden geçen, sağlıklı bir şekilde tam kadro olarak oraya gitmemiz. Eksiksiz gidersek her takıma karşı oynayabiliriz. İnşallah yıllar sonra A Milli Erkek Takımımızla bir olimpiyat başarısı yakalarız.

Duyduğumuza göre Kanada takımı bütün NBA’de forma giyen oyuncularını getirecek. Yunanistan ekolüyle ön planda. Çok iyi oyunculara sahip. Fakat her şeyden önemlisi bizim nasıl oynayacağımız. Bu yaz Dünya Kupası’nda gördük ki harika maçlar oynadık. Çekya maçını kaybetmiş olabiliriz ama harika bir ABD maçı vardı. Bu yüzden Uruguay, Çekya gerek çapraz gruptan gelecek takımlar, her maç önemli ve değerli. Takım halinde şampiyonaya gidersek, iyi işler başarırız.

UFUK SARICA ÇOK BAŞARILI

Ufuk Sarıca genç ve istekli bir koç… İşleyen bir düzen kurduklarına inanıyoruz. İyi bir sinerji yakaladıkları aşikar. Umarım katlanarak devam eder ve başarılı oluruz. Kendisine her daim güvenimiz tam. Yabancı statüsünü değiştirdiğimiz andan itibaren Türk oyuncularımızın süreleri arttı. NBA’deki oyuncularımızın da tecrübelenmesiyle başarıya uzanacağımızı düşünüyorum.

FENERBAHÇE BEKO – ANADOLU EFES HAKKINDA

Aslında gönlümden geçen sırf Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes maçının sorunsuz oynanması değil, her maçın problemsiz bir şekilde oynanması. Geçen sezon maalesef tatsız olaylarla karşılaşmıştık. İnşallah bu sene tekrar karşılaşmayız. Bizim federasyon olarak isteğimiz, dolu salonlarda, neşeli ve coşkulu seyirciler önünde bu oyunun oynanması. Böylece tüm basketbolseverler keyif alır.

BASKETBOL GELİŞİM MERKEZİYLE İLGİLİ

Proje, Sayın Cumhurbaşkanımıza sunuldu, kendisi de çok beğendi. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye tesis anlamında çok güzel şeyler kazandırdığını net bir şekilde görüyoruz, Spor ve Gençlik Bakanlığı da projemizin bilincinde. Proje artık bakanlığın sorumluluğunda, bizden çıktı. Umarım bu tesisi Türk basketboluna kazandırırız, bittikten sonraki zaman göreceksiniz basketboldaki gelişimin yükseldiğini… Proje anlamında her şeyi yaptığımızı düşünüyorum.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya