SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Igor Rakocevic, Ergin Ataman'ın kulaklarını çınlattı

BASKETBOL | 29.05.2020 13:28

2009-11 yılları arasında Efes'te forma giyen Igor Rakocevic'in yıldızı Ergin Ataman ile hiç barışmamıştı. Sırp efsane, eski koçunun kulaklarını çınlattı.

Igor Rakocevic, Ergin Ataman'ın kulaklarını çınlattı

Basketbol kariyerine birçok başarıyı sığdıran Igor Rakocevic, yolu ülkemizden geçen isimlerden bir tanesi. 2009-11 yılları arasında Anadolu Efes forması giyen efsane guard, şu sıralar Sırbistan Basketbol Federasyonu'nda başka yardımcılığı görevini üstlenmekte...

Lacivert-beyazlılarda geçirdiği iki yıl boyunca Ergin Ataman ile yıldızının bir türlü barışmadığından yakınan Rakocevic, Euroleague Oyuncular Birliği'nin podcastinde önemli açıklamalarda bulundu. Zaten oyuncuyla koçun arasındaki münasabet; karşılaşmalarda birbirlerine olan tavırlarından belli oluyordu.

Direk akla Efes'in Maccabi Tel Aviv deplasmanındaki maç geliyor mesela... Ergin Ataman, Igor Rakocevic'i kenara aldı ve maç oynanmaya devam ettiği sırada ikili tartışmaya başladı. Oyuncular ve teknik ekip araya girip olayın büyümesini önlemişti...

Anadolu Efes'te forma giydiği günleri yad eden emekli Sırp basketbolcu, Ergin Ataman'ın kulaklarını bol bol çınlattı: "Koçla aram hiç yoktu. Bir keresinde sabahın 7'sinde antrenman için beni bir ormana gönderdi.

Gideceğim yer, şehirden 1,5 saatlik uzaktaydı. Oraya gitmem için 5'te kalkmam gerekiyordu. O gün İstanbul'da inanılmaz bir yağmur vardı. Ergin Ataman, yanıma bir tane kondisyon antrenörü de yollamıştı. Antrenör, koşmamı söyledi. Acayip bir çamur vardı. Koşmaya başladım. Korkunçtu...

Yolda karşıma 12 köpek çıktı. Yerde uzanıyorlardı. Beni gördüklerinde durdum. Geri koşmalıyım ya da korktuğu belli etmeyip yanlarından mı geçmeliyim diye düşündüm. Aralarından geçmeye çalıştım. O sırada; birisi havlayınca hepsi birden beni kovalamaya başladı.

Bir kayalığa tırmandım. Arkamdan gelemedikleri için kurtuldum. Canımı zor kurtardım. Dürüst olmam gerekirse o gün çok korkmuştum. Bu hikayeyi Bosthan Nachbar'a anlattım. Bu zamana kadar bunu bilen tek kişi oydu."

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya