SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Gherardini: Aziz Yıldırım’ın sözleri şampiyonluğu getirdi

BASKETBOL | 08.04.2020 13:07

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini, şampiyon oldukları dönemde Aziz Yıldırım’ın açıklamalarının turnuvayı kazandırdığını söyledi.

Gherardini: Aziz Yıldırım’ın sözleri şampiyonluğu getirdi

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini, EuroLeague’i kazandıkları sene, farklı bir skorla yenildikleri bir maçın ardından Aziz Yıldırım’ın sözlerinin, o dönemde şampiyonluğu getirdiğini itiraf etti. İtalya’daki Cantieri Aperti 365’in canlı yayınına konuk olan Gherardini, EuroLeague şampiyonluğunun hikayesini anlattı.

"AZİZ YILDIRIM BİZE KORKMAYIN DEDİ"

EuroLeague’i kazandıkları 2016-2017 sezonunda Baskonia’dan 34 sayı fark yedikleri maçtan sonra Aziz Yıldırım’ın takımla konuştuğunu belirten Gherardini, “Başkan bize geldi ve yeniden güven aşıladı. Otele geldi ve bize ‘Korkmayın, başaracağınıza inanıyoruz. Projenizi devam ettirin’ dedi. Aziz Yıldırım’ın bize sarf ettiği bu sözler, kazanma yolunda takıma yeni bir perde araladı. Herkesin anladığı bir motivasyon konuşması yaptı. Kazandığımız bu şampiyonluk, oyuncuların ve teknik heyetin olgunluğuyla gerçekleşti. Obradovic ilk geldiğinde Türkiye’de büyük bir yatırım olduğunu, ancak 15 senedir Final-Four’a kalamadıklarını söylemişti. Buna karşı ekip olarak meydan okuma kararı aldık ve başarılar peşine geldi. Zor zamanlardı” ifadelerini kullandı.

Koronavirüsün ardından EuroLeague’i değerlendiren Gherardini, “Ne zaman başlar bilmiyoruz. Mayıs başında bir toplantı olacak, bakalım ne olacak. Umarız bu süreçten en az zararla çıkarız, kayıpları minimumda tutacağız. Ben Treviso’dayım, Obradovic de ülkesinde. Her gün hocamızla görüşüyoruz” dedi. (Skorer)

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya