SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Melih Mahmutoğlu: Obra ile baba - oğul gibiyiz...

BASKETBOL | 29.01.2020 21:20

EuroLeague'in eğlenceli programı One Focus'a konuşan Melih Mahmutoğlu, kariyeri ve Obradovic hakkında açıklamalar yaptı.

Melih Mahmutoğlu: Obra ile baba - oğul gibiyiz...

EuroLeague’in Focus On programının son konuğu Fenerbahçe Beko’nun başarılı kaptanı Melih Mahmutoğlu’ydu.


Değişik başlıklara değinen Melih Mahmutoğlu, öncelikle şu söylemlerde bulundu:
Kaptan olarak saha içinde ve dışında neye ihtiyacımız varsa ona destek olmam lazım. İvedilikle sahadaki sorumluluğum ekibi bir araya getirmek ve takım arkadaşlarımın ihtiyacı olduğunda onlara en iyi oyunumu vermek olduğunu düşünüyorum. Bunu başarabilmek için de iyi ve kötü zaman ayrımı göz etmeden ne yapmam gerekiyorsa yapmaya çalışıyorum. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüpte kaptanlık yapmak çok özel.”


Sarı-lacivertlilerin efsanevi koçu Zeljko Obradovic ile arasındaki bağ hakkında da yorumd yapan Melih Mahmutoğlu şunları aktardı:
Zeljko Obradovic ile ikimizin arasında özel bir ilişki var. Baba – oğul gibiyiz diyebilirim. Oyunuma ve bana büyük katkısı oldu ancak kattıkları sırf sahayla sınırlı değil. Obra’dan yaşamla ilgili de çok önemli şeyler edindim.


Sırp çalıştırıcı ile senelerdir birlikte çalıştığı Melih’le ilgili şu söylemlerde bulundu:
Mahmutoğlu, bizim ekibimizin kaptanı. Birlikte epeydir zaman geçiriyoruz ve onun kaptanlığı üzerine fazlaca konuşuyoruz. Melih Mahmutoğlu, sarı-lacivertli kulüpte yaşadığım 7 sene boyunca benim adıma savaşan tek basketbolcu. İkimizin arasında çok özel bir bağ var...


Focus On’da sarı-lacivertlilerin önemli oyuncusu Derrick Williams’ın da yorumlarına yer verilirken Williams şu ifadeleri kullandı:
Melih Mahmutoğlu, müthiş bir liderlik gösteriyor. Daima yanımızda ve bize her konuda yardımcı olmaktan geri durmuyor. Çok büyük bir basketbolcu, Fenerbahçe’ye kattıkları ortada. Melih hakkında söylenecek hiçbir kötü söz yok, sırf harika işler söyleyebilirim. Başkanımız Ali Koç, Melih’e de bize davrandığı gibi tutum sergiliyor. Takımımızın lideri ama Obradovic onu iyi olması için epey zorluyor. Açıkçası bu şekilde lazım.


Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Biberovic ise kaptanı Melih hakkında şunları söyledi:
O ekibimizin lideri. Herkes onu örnek alır, açıkçası biz gençler de onu örnek alıyoruz. O müthiş bir kaptan ve aynı zamanda harika bir kişilik.


Melih Mahmutoğlu, cümlelerini Asla mağlubiyeti kabullenen bir insan olmadım. Her daim en tepeye çıkmak ve başarılı olmayı amaçladım. Başarının kilit anahtarı benim için kesinlikle bu dedi.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya