SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Metin Sipahioğlu'ndan Galatasaray'a gönderme!

BASKETBOL | 10.01.2020 21:05

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, hakem yönetimlerinin adaletli olması gerektiğini belirterek federasyona çağrıda bulundu. Ezeli rakipleri Galatasaray'a yönelik de ağır göndermelerde bulundu.

Metin Sipahioğlu'ndan Galatasaray'a gönderme!

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, hakem yönetimlerinin adaletli olması gerektiğini belirterek federasyona çağrıda bulundu. Ezeli rakipleri Galatasaray'a yönelik de ağır göndermelerde bulundu.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahioğlu, şok etkisi yaratacak açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertlilerin resmi yayın organı olan FB TV'ye konuşan Sipahioğlu, Galatasaray'a göndermede bulunup federasyona adalet çağrısında bulundu.

Federasyonun adil şartlarda bir ligin oluşturması gerekttiğini belirten Fenerbahçeli yönetici, "Ligimizde rekabet adına güzel bir seneyi geride bırakıyoruz. Şu anda 1 mağlubiyetimiz var. Arkamızdaki takımların; 2, 3 yenilgileri bulunuyor. Şampiyon olacağımıza olan inancımız tam.

EZELİ RAKİBE GÖNDERME

Rekabet demişken, bunu adilce sağlaması gereken hakemlerimize ve federasyonumuza da birkaç mesajım var. Hiçbir zaman ortalığı yangın yerine çeviren, hakem hatalarından sonra veryansın eden bir kulüp olmadık.

Malum camiadaki kişiler, kendi koltukları için Fenerbahçe'ye saldırarak camiaları için iç siyaset yapmaya çalışıyorlar.

"İSMİNİ ZİKRETMEYE GEREK YOK"
 
Buradan ismini zikretmeye gerek bile olmayan o malum takım, çıkıp açıklamalar yapmaya başladı. Bu açıklamalara karşı kendi camiamızdan neden cevap verilmiyor diye tepkiler geliyor.

Kendi camialarındaki koltukları sağlamlaştırmak için kaygıya düşenler, Fenerbahçe'ye saldırıp bizi bu işin içine çekmeye çalışıyorlar.

"NE YAZIK Ki; STANDART AYNI DEĞİL"

Biz bu işlere girmeyiz. Ancak federasyon ve hakemler bu işlere müsaade etmemeli. Önüne gelen açıklama yapıyor. Böyle bir yapı olmamalı. Semih Bey geçen sene yaptığı açıklamalar nedeniyle aylarca ceza aldı. Ancak görüyoruz ki standartlar aynı değil.

Hakemler ve federasyon; adil şartlarda bir basketbol ligini sürdürülebilir kılmak zorunda. Örneğin; bizim takımda, hakemlerle birlikte karşılaşmaları yönetmeye çalışan oyuncular da yok. Görüyoruz ki; bazı takımlar ve bazı oyuncular hakemlerle birlikte müsabaka yönetiyor. Hakemlerimiz her pozisyonda; kendilerine kararlarının izahatını veriyor.

"HAKEMLİK İZAHAT VERME MERCİ MİDİR?"

Hakemlik; bazı oyunculara izahat verme mercii, karar verme mercii midir? Bu durumu, federasyon nasıl yorumluyor? Fenerbahçe, bu konularda gerekirse çok daha farklı açıklamalar da yapar" ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya