SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ufuk Sarıca: Düştüğümüz yerden kalkmamız lazımdı

BASKETBOL | 09.09.2019 16:49

Ufuk Sarıca: Düştüğümüz yerden kalkmamız lazımdı

2019 FIBA Dünya Kupası O Grubu klasman maçında, A Milli Erkek Basketbol Takımımız Yeni Zelanda ile karşılaştı.

Rakibine 102-101 mağlup olan ay-yıldızlılar, O Grubu’nu ikinci sırada bitirdi.

Yenilgiye rağmen milli takım, 18 sayının altında mağlup olduğu için olimpiyat elemelerine katılma hakkı yakaladı.

A Milli Takımı’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, kaybedilen Yeni Zelanda maçı sonrasında  ‘’Her şeyden önce, elemeleri hak ettiğimiz için mutluyuz ama bugünü bırakmadığımız için de mutluyum. Gerçekten 3 önemli eksiğimiz vardı. Takımımızın da kapasitesi belli, dürüstçe konuşmak lazım. ‘’ ifadelerini kullandı.

Eksik oyuncuların çok etkili olduğuna vurgu yapan Ufuk Sarıca, ‘’Çok dar bir rotasyonda oynadık. Çok da tehlikeli hücum eden bir takıma karşı oynadık. Çok hızlı oynayan, bol bol üçlük atan bir ekibe karşı oynadık’’ diye konuştu.


‘’SONUNU BECEREMEDİK’’

Savunmayı iyi yapamamalarına rağmen yaptıkları hücumdan memnun olduklarına değinen çalıştırıcı, ‘’Onların zayıf yönlerine karşı, şutları da soktuk, potaya da gittik. Bence elimizden geleni yaptık. Sonra biz de kazanabilirdik. Molada konuşup belki faul de yapabilirdik, hakkımız vardı. Ancak yorgunluk o kadar hat safhaya ulaştı ki, sonunu beceremedik’’ dedi.

Ufuk Sarıca, olimpiyat elemelerine katılacağımıza dikkat çekerek, ‘’Bu önemli, düştüğümüz yerden kalkmamız lazımdı. Psikolojik olarak gerilmiştik, geride kalmıştık.  Bu hakkı elde ettiğimiz için mutluyuz’’ şeklinde konuştu.

Sarıca, sözlerini şöyle tamamladı: ‘’Bu takımı biz bu takımı daha çok yeni kurduk, ilerisi için kurduk. Bu şampiyona bizim için hedef değildi, açık konuşmak gerekirse. Belki daha iyisini yapabilirdik ama bu takım gelişime açık, inşallah daha iyisini yapacağız.’’


(NTV)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya