SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Nando de Colo neden Fenerbahçe'yi seçtiğini açıkladı

BASKETBOL | 24.09.2019 11:18

Nando de Colo neden Fenerbahçe'yi seçtiğini açıkladı

Fenerbahçe Beko'nun Fransız yıldızı Nando de Colo uzun yıllar CSKA Moskova'da oynadıktan sonra yeni bir adım atması gerektiği ve bunun için en doğru adresin sarı-lacivertliler olduğunu söyledi. 

Fenerbahçe'nin muhteşem bir basketbol oynadığını ve bu durumunun da tercihinde önemli rol oynadığını belirten de Colo, İstanbul'daki günleri, hedefleri ve sarı-lacivertli takımla ilgili olarak şu değerlendirmeleri yaptı:

'AİLECEK BURADA OLMAKTAN MUTLUYUZ'

"Yavaş yavaş çalışmalara başladık, yerleşim açısından halletmemiz gereken küçük detaylar var çünkü henüz takım olarak çalışmadık. Kızım okula başladı, o yüzden mutluyuz şu an.

'TAKIM ÇOK BAŞARILI VE VE AVRUPA'NIN EN İYİ KOÇUNA SAHİP'

Uzun yıllar CSKA Moskova'da oynadıktan sonra yeni bir adım atmam gerekiyordu. Sonrasında Fenerbahçe'ye geldim. Çünkü başarabileceğimiz her şeyi başardık.

Avrupa'da bunu başarabilecek takımlara baktığımızda, her sene sezon başından sonuna kadar mücadele edip Final Four'a kalmayı başaran Fenerbahçe Beko vardı. Tercihim de bu yüzden burası oldu.

Daha yeni geldiğim için şu an yorum yapamıyorum ama dışarıdan baktığımızda, çok başarılı bir takım ve Avrupa'nın en iyi antrenörüne sahip.

"MUHTEŞEM BİR BASKETBOL OYNANDIĞI İÇİN FENERBAHÇE'DEYİM'

Fenerbahçe Beko çok iyi ve tecrübeli oyunculara sahip. Muhteşem bir basketbol oynanıyor, bu yüzden Fenerbahçe Beko'dayım.

Muhtemelen çok benzeri olacak çünkü bir önceki antrenörüm de Obradovic'le uzun seneler çalışmış, öğrencisi diyebilirim Itoudis için. Dışarıdan da zaten sistemler gözüküyor, birlikte çalışıp oynamaya başlayınca göreceğiz

'FENERBAHÇE İÇİN ELİMDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIM'

Nando de Colo, CSKA Moskova forması giyerken son saniyelerde bulduğu sayılarla daha önce Fenerbahçe'yi mağlup etmeleriyle ilgili soruya şöyle cevap verdi:

Benim için geçmiş geçmiştir. Her takımda olduğu gibi yeni bir yere gittiğimiz zaman geçmişin çok üzerinde durmayız. Şu an Fenerbahçe'deyim ve bu takım, bu taraftar için elimden gelen her şeyi yapacağım.

'TARAFTAR SAYESİNDE BURASI EN ZOR DEPLASMANLARDAN BİRİ'

Sarı-lacivertli taraftarları daha önceden de biliyorum. Muhteşem bir grup var. Taraftar desteğinden dolayı en zorlu deplasmanlardan birisidir zaten. Tüm sezon boyu onların desteğine ihtiyacımız olacak."

 

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya