SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Obradovic, Saras'ı ikna etti!

BASKETBOL | 25.06.2020 17:17

Fenerbahçe ile Sarunas Jasikevicius görüşmeleri; Zeljko Obradovic'in devreye girmesiyle olumluya döndü. Efsane koç, Kanarya'ya veda etse de Saras'ı ikna etti.

Obradovic, Saras'ı ikna etti!

Fenerbahçe'de bir dönem kapandı... Zeljko Obradovic, sarı-lacivertli yönetimle yaptığı görüşmelerin ardından izin isteyip durumu ailesiyle müzakere etmek için Belgrad'a gitmişti. İstanbul'da yapılan görüşmelerde; ikna edilemeyen efsane koç, 'devam ya da tamam' kararını ailesiyle görüştükten sonra ileteceğini belirtti.

İstanbul zirvesinin ardından aile bireyleriyle enine boyuna tartışan Obra, parkelerden 1 yıl uzak kalma kararı aldı. Bunun üzerine harekete geçen sarı-lacivertliler, Zeljko Obradovic yerine Zalgiris Kaunas'ın başantrenörlüğünü yapan Sarunas Jasikevicius'u gündemine aldı.

SARAS'I İLK ASİST ANALİZ DUYURMUŞTU

Asist Analiz olarak Fenerbahçe ile Saras arasında yapılan görüşmeleri; 6 Kasım 2019 tarihli haberimizde duyurmuştu. Basketbolculuk döneminde Çubuklu formayı giyen ve şampiyonluk yaşayan Litvanyalı koç, yeni sezonda Fenerbahçe'yi çalıştırması beklenen en güçlü aday...

https://www.asistanaliz.com/basketbol/fenerbahce-beko-zeljko-obradovic-ayrilacak-mi

Kasımdan beri devam eden görüşmeler, Obra'nın ayrılmasıyla resmiyete döküldü. Efsane koçun ayrılmasının ardından Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini'nin akıbeti belli olmasa da; İtalyan basketbol adamı Saras ile yapılan görüşmeleri bizzat yürütüyor.

OBRADOVIC, JASIKEVIC'U İKNA ÇABASINDA

Fenerbahçe ile Jasikevicus arasında yapılan görüşmelerde; oldukça yol kat edildi. Başroldeki isim ise; Zeljko Obradovic. Sarı-lacivertlilere referans olan efsane koç, Saras ile sürekli iletişim halinde. Fenerbahçe Beko için oldukça pozitif konuşan Obra, Litvanyalı koçun sarı-lacivertlilerin başına geçmesindeki süreci hem hızlandırdı hem de olumlu etkiledi.

Bu arada; sarı-lacivertlilerin 44 yaşındaki başarılı antrenöre önerdiği maaş da ortaya çıktı. LRT.lt'nin haberine göre; Saras'a 1 milyon 500 bin Euro öneren Fenerbahçeli idareciler, yeni sezon için de 20 milyon Euro'luk bir bütçe belirlediklerini iletti.

Bu sezon Zalgiris Kaunas'ta 8 milyon Euro'luk bir bütçesiyle mücadele eden Litvanyalı koçun; 2020-21'de bu rakam 6 milyon Euro'ya düşecek.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya