SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Shane Larkin, EuroLeague’in yeniden başlamasına soğuk bakıyor

BASKETBOL | 23.05.2020 17:57

Anadolu Efes’in yıldız skorer guardı Shane Larkin, EuroLeague’in olası geri dönüşüne soğuk baktığını ifade etti.

Shane Larkin, EuroLeague’in yeniden başlamasına soğuk bakıyor

Shane Larkin, Instagram’dan yaptığı paylaşımda, sezonun durdurulması sonrasında oyuncuların fiziksel ve psikolojik olarak form düşüklüğü yaşadığını ve bunu toparlamanın kolay olmayacağını ifade ederek, “Olası geri dönüş, virüse yakalanma riski dışında birçok sakatlık ihtimalini de beraberinde getiriyor. EuroLeague, dünyanın en iyi basketbol liglerinden biri. Her takım, şampiyonluk yolunda eşit fırsatı hak ediyor. EuroLeague şampiyonu, antrenman yapma şartlarına göre belirlenmemeli. Antrenörler ve oyuncular olarak tüm sezon boyunca sıkı bir çalışma, her maça en iyi takımını çıkarma şartları doğrultusunda belirlenmeli. Bu ara, bazı oyuncu ve takımlara eşit olmayan bir avantaj yaratıyor.” şeklinde yorumladı.

Takım olarak bu sezon harika bir sezon geçirdiklerini ifade eden yıldız oyuncu, otoriteler tarafından şampiyonluğun en büyük favorisi olduklarını belirterek, “Şampiyonluk bu sezon başında koyduğumuz hedeflerden biriydi ancak şu an için herkesin sağlığı ve güvenliği şampiyonluktan çok daha önemli. Herkes adına sesimi duyurmak istedim çünkü sezonun devam etmesi biz oyuncular açısından, risk taşıyor.” yorumunu yaptı. 

"BASKETBOL İÇİN DOĞRU ZAMAN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Son olarak alınacak her karara saygı duyacağını belirten Shane Larkin, “Herkes kadar biz de basketbolu özledik. Çoğu oyuncunun basketbol oynamak için doğru zaman olmadığı düşüncesinde olduğunu biliyorum. Ben de aynı düşüncelere sahibim.” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya