SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Larkin isim konusunda kararını verdi

BASKETBOL | 08.02.2020 15:13

Anadolu Efes'in süper yıldızı Shane Larkin, Türk vatandaşlığına geçmesinin ardından isim konusundaki kararını da verdi.

Larkin isim konusunda kararını verdi

Anadolu Efes'in süper yıldızı Shane Larkin, lacivert-beyazlılarda gösterdiği performansla basketbol severleri kendisine hayran bırakıyor... Geçtiğimiz yıl kazanılan şampiyonlukta büyük pay sahibi olan ABD'li yıldız takımını Euroleague'de finale kadar taşımıştı. Bu sen ligde ve Euroleague'de yoluna doludizgin devam eden Anadolu Efes'te her maç Shane Larkin resitali izleniyor.

Öyle ki; Euroleague'nin 11. haftasında Sinan Erdem'de oynanan karşılaşmada; Bayern Münih potasına 49 sayı bırakan tarihe geçti. 41 sayıylla rekora ortak olan Bobby Brown, Kaspars Kampala, Carlton Myers, Alphonso Ford gibi isimleri tarihe gömen 27 yaşındaki oyuncu, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Basketbol Federasyonu'nun ilgisini ve dikkatini çekmeyi başardı.

TÜRK VATANDAŞLIĞINA GEÇTİ

ABD'li yıldızı, Türkiye vatandaşlığına geçirmek için adımlar başlatılırken süreç nihayet sonuçlandı. TBF, Shane Larkin'in yapmış olduğu başvuruyu onayladığını duyurdu. Bu işlemden sonra Larkin'in isminin değişip değişmeyeceği en çok konuşulan konulardan biri olurken 27 yaşındaki oyuncu, son noktayı koydu.

Yasalara göre, adını değiştirmek gibi bir zorunluluğu bulunmayan yıldız oyuncu, yoluna Shane Larkin olarak devam etme kararı aldı. Türk vatandaşlığına geçmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirten yıldız oyuncu, "Çok heyecanlıyım. Aylardır bana sorulan tek soru buydu.

KATMER VE ÇAYLI KUTLAMA!

Türkiye, bana çok büyük bir sevgi ve minnet gösterdi. Ay-yıldızlı forma için elimden geleni yapacağım. Bu ülkeyi temsil edecek olmaktan dolayı çok heyecanlıyım" ifadelerini kullandı.

Türk vatandaşlığına geçen Shane Larkin, bunu katmer yiyip çay içerek kutladı.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya