SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ufuk Sarıca: Başlangıçlar önemlidir

BASKETBOL | 21.09.2019 13:24

Ufuk Sarıca: Başlangıçlar önemlidir


Çin'de gerçekleşen FIBA Dünya Kupası'nda milli takımın başında antrenörlük yapan Ufuk Sarıca, turnuva biter bitmez ayağının tozuyla Pınar Karşıyaka'yla antrenmanlara başladı.

Takımın çok istekli ve arzulu olduğunu belirten Sarıca, Karşıyaka'nın 3 yıldır play-off oynayamadığını, hedeflerinin bu sene bunu değiştirmek olduğunun altını çizdi.
 

Sarıca, yeni bir takım olduklarını ve istedikleri oyunu sahaya yansıtabilmek için zamana ihtiyaçları olduğunu vurgularken,
"Bu zamanı kısaltmaya çalışacağız.Yolun ilerleyen kısmında çok daha büyüyen bir takım olacağımıza eminim. Yolda vites arttıracağımıza hiç şüphem yok. Sezona mümkün olduğunca iyi, sağlam bir şekilde başlamak istiyoruz"
dedi.

Her zaman bir hedeflerinin olduğunu, bazen bir kısmını açıkladıklarını bazen de yolda bu hedefleri büyüttüklerini kaydeden Sarıca, şöyle konuştu: "Görev yaptığım ilk 4 senelik periyoda baktığımızda da sezon başında çok yeni bir takım vardı. Kendini hep geliştirdi, hep büyüttü ve 4. sezonda Euroleague'e çıkan bir takım, bir semt oldu. Bu müthiş bir başarıydı, hala hafızlarımızda. Hala tüylerim diken diken oluyor. Yine yolda büyüyebilecek, gelişime açık bir takımız. Genç oyuncularımız var, orta vadede onları yükseltmek istediğimiz ayrıca uzun soluklu kendi altyapımızdan yetiştirebileceğimiz oyuncular var.’’ ifadelerini kullandı.

Başlangıçların önemine değinen antrenör, ‘’Başlangıçlar önemlidir, başlangıcı iyi yapmak, hedeflerin en başında geliyor. Yolda büyüteceğimiz hedefler olacak. Son 3 senedir play-off oynamamış, bu bence kabul edilebilecek bir şey değil. Dolayısıyla biz play-off'u amaç olarak değil araç olarak görüyoruz. O aracı da gerçekleştirip yolda büyük hedefleri düşüneceğiz’’ dedi.

‘HEYECANLI BİR LİG YAŞANACAK’

 Sarıca, Basketbol Süper Ligi'nde geçen sezon çekişmenin az olduğunu, bu sene daha heyecanlı bir lig yaşanacağına inandığını belirterek, "Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko biraz daha farklılar ama sahada maçlar oynanmadan kadroların üzerinden konuşulmaz.
  Biz mümkün olduğunca yukarılara çıkan, yukarıdaki iki takımı zorlayan, bizim gücümüzdeki takımları geçen, geçmeye aday olan bir takım olacağız." dedi.

Gelişime çok açık bir takımlarının olduğunu kaydeden Sarıca, "Bunu yoğun çalışarak, o enerjiyi yaratarak yapacağız. Biz daha önce bunu başardık.Karşıyaka taraftarı bu işin önemini biliyor. Sahada mücadeleyi yakaladığı zaman sonuna kadar giden, hep takımla olan bir taraftarımız var.Biz bu enerjiyi, tekrar bu salonu doldurup yakalayacağız. Burayı tekrar eskisi gibi kalemiz haline getireceğiz inşallah’’ diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya