SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....
HAVA DURUMU : İstanbul 7°C/ 20°C

Aşkları cennette sürecek

BASKETBOL - NBA | 27.01.2020 14:57

Helikopter kazasında hayatını kaybeden baba Kobe ve kızı Gianna Maria'nın basketboldan geçen hikayesini Ümit Avcı kaleme aldı.

Ümit AVCI Ümit AVCI
Aşkları cennette sürecek

Acı haber geldiğinde herkes gibi ben de şok oldum. Doğru muydu? Keşke yalan olsa, yanlış bilgi olsa diye bilgisayarın başına oturdum. Tabii ki en çok da sosyal medyada yazılanları okudum.

Ne yazık ki haber gerçekti. Kobe Bryant 41 yaşında hayata veda etmişti, helikopter kazasında yanında bulunan 13 yaşındaki kızı Gianna Maria Bryant da babasıyla birlikte gitmişti.

Oysa herkesin beklentisi Gianna Maria'nın babasının izinden gitmesiydi...

Sonuçta babası dünyanın gelmiş geçmiş en büyük basketbolcularından birisiydi. Hatta bence, Michael Jordan'dan sonra en iyisiydi.

Lakers sevgisi Türkiye'de geçmişten bu yana hep vardır. Birçok efsane Lakers ile birlikte anılır.

Ancak bizim kuşak ve sonrası için Kobe'nin yaptıklarının yeri bambaşkadır.

Yan yana oynadıklarında dünyanın en iyi ikilisi olduğu Shaq ile yaşadıkları gerginlikler ve ego çatışmaları sonrasında Phill Jackson'ın olaya el atması ve o gergin Kobe'yi bu kadar uysal bir insan yapması da onun farkıydı.

Yani öğrenmeye açık, mücadeleden korkmayan, her şeye ve herkese meydan okuyan Kobe, yeri geldiğinde frene basması gerektiğinin farkındaydı.

Bizim NBA efsanelerimiz Hidayet Türkoğlu ile Mehmet Okur'un yıldızlaştığı dönem de Kobe'nin en olgun zamanlarıydı.

Hatırlayın “HEDO'nun Kobe'ye yaptığı blok”u, dünyanın en iyi oyuncusuna karşı yapılan o blok, sabaha karşı 5'te hepimizi ayağa sıçratmadı mı?

İşte bu örnek bile Kobe'nin ne kadar değerli bir isim olduğunun kanıtı. 

5 NBA şampiyonluğu bulunan, son iki şampiyonlukta en değerli oyuncu seçilmeyi başaran, 4 kez All Star MVP'si olan, Toronto maçında attığı 82 sayıyla NBA tarihinde bir maçta atılan sayı kategorisinde 2. sırada bulunan, müthiş kariyerini 2008'de Olimpiyat madalyası ile süsleyen, daha birçok başarı ve rekora imza atmayı bilen Kobe...

Daha önce Türkiye ziyaretlerinde de bulunan, milli takımımıza karşı oynayan, sahip olduğu inanılmaz şöhrete rağmen hayranlarına hep çok yakın olan bir yıldızdı Kobe. Belki de onun zamansız vedasının herkesi bu kadar sarsmasında saha dışındaki tavırlarıydı asıl etkili olan.

Kızı için konuşurken gözlerinin içi parlıyordu Kobe'nin. Daha geçtiğimiz hafta ikisinin birlikte maç izlerken görüntüleri takılmıştı objektiflere. Bir baba-kız aşkına şahit olmuştuk o görüntülerde. O aşk artık başka bir boyutta sürecek.

Kobe kızına taktikleri belki de cennette verecek. Kadın basketbolunda geleceğin yıldızı olarak gösterilen Gianna Maria, “babasını teke tekte yenebileceği” iddiasını orada gerçekleştirecek. Belki de Kobe kızına kıyamayacak, sonuçta bir baba; bilerek yenilecek...

Kobe ve küçük kızının öteki dünyada ne kadar mutlu olacaklarını, neler yaşayacaklarını bilemiyoruz ama adım gibi bildiğim bir gerçek var ki, bu dünya Kobe'yi çok özleyecek.

Sokaklarda Lakers formalı çocuklar gördüğümüzde hepimizin aklına Kobe gelecek. Herkes onun ne kadar erken veda ettiğini söyleyecek. 24 numaralı formanın anlamı artık çok farklı olacak. Bu dünyadan inanılmaz bir basketbolcu geçti...

Hepimizin hafızalarında o “ŞAMPİYON” olarak kalacak.

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya