SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Uyarıları hiçe saydı, Kobe’nin ölümüne neden oldu!

BASKETBOL - NBA | 27.01.2020 17:21

Kobe Bryant’ın düşmesine sebep olan helikopterin pilotu Ara Zobayan'ın ses kayıtları paylaşıldı…

Uyarıları hiçe saydı, Kobe’nin ölümüne neden oldu!

NBA yıldızı Kobe Bryant’in helikopter kazasıyla sonuçlanan ölümü tüm dünyayı şok etmişti. İngiliz The Sun gazetesinin okurlarına özel olarak paylaştığı haberde pilot Ara Zobayan’ın, yapılan uyarılara kulak asmadığı iddia edildi.

“ÇOK ALÇAKTAN UÇUYORSUN DİKKAT ET!”

The Sun gazetesinin paylaştığı ses kayıtlarına göre, yetkili ekipler tarafından pilot Ara Zobayan’a çok fazla alçaktan uçuyorsun uyarısı yapıldı. Alçaktan uçması sebebiyle helikopterin radarlar tarafından tespit edilemediğini söyleyen ekipler, ısrarla Zobayan’ı uyardı ama pilot bu uyarılara kulak asmadı. Pilot Ara Zobayan’ın uyarılara kulak asmaması 9 cana mal oldu.

ARA ZOBAYAN, HAVA KOŞULLARINI HİÇE SAYDI

The Sun’a konuşan eski pilotlardan Philipe Lesourd, “Hava zaten sisli, merkezde uyarısını yapmış bu pilotun amacı neydi. Ara Zobayan hava koşullarını hiçe saymış. Yazık, gelen uyarıları hiç dinlememiş. Bu işin sonu zaten böyle olacağı belliymiş.” dedi.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ AÇIKLANDI

Ölen kişilerin kimlikleri ise belli oldu. Kazada Kobe Bryant, kızı Gianna Bryant, kızının takım arkadaşı Alyssa Altobelli, John Altobelli (babası), Keri Altobelli (annesi), Christiana Mauser (koç), Payton Chester (takım arkadaşı), Sarah Chester (annesi) ve Pilot Ara Zobayan yaşamını yitirdi.

İŞTE KAZA GEÇİREN HELİKOPTERİN DETAYLARI

Kobe Bryant'ın kaza geçirdiği helikopter, 1991 yapımıydı. 2007'den 2015'e kadar Illinois Eyaleti'ne aitti ve özel konuklar için kullanılıyordu. Vali Bruce Rauner, 2015 yılında eyalete ait 5 helikopteri satışa çıkarttı ve 2,5 milyon dolar gelir elde edildiğini açıkladı. Kobe Bryant’ın da yaşamını yitirdiği helikopter, bu 5 araçtan biriydi ve 515 bin dolara, Kaliforniya'daki Van Nuys Island Express Holding'e satıldı.

KOBE BRYANT OTOMOBİL YOLCULUĞU YAPAMIYORDU

Kobe Bryant, uzun zamandır ulaşım için otomobil yerine helikopter kullanıyordu. 2010 yılında bir dergide, Kobe'nin kırık parmakları, dizlerindeki sakatlık izleri, sırtındaki ağrıları ve ayaklarındaki rahatsızlıklar nedeniyle otomobil yolculuğu yapamadığı ve bu yüzden helikopter kullandığı yazılmıştı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu(NTSB) Kobe Bryant'in hava kazasıyla ölümü sonucu federal soruşturma başlattı. Los Angeles Polis Departmanı(LAPD) uçuş destek yetkilisi Josh Rubenstein, “Bu siste hiçbir helikopterin uçmasına izin verilmemeliydi.” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya