SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

VİDEO

Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Beko'dan neden ayrıldı?

BASKETBOL | 25.06.2020 10:36

Asist Analiz yorumcusu Ümit Avcı, Zeljko Obradovic ayrılığından Fenerbahçe Beko'da kimin kalacağına dair son bilgileri aktardı.

Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Beko'dan neden ayrıldı?

Asist Analiz’de basketbol gündeminin belirlendiği program Basketbol Panorama’da Ümit Avcı, Fenerbahçe’den ayrılan Zeljko Obradovic ile ilgili çarpıcı bilgiler verirken; sarı-lacivertli takımdan ayrılmaya yakın isimleri de açıkladı.

Neslihan Ablay’ın sunumu ve Ümit Avcı’nın yorumlarıyla basketbola yön veren program Basketbol Panorama’da gündem Fenerbahçe Beko’ydu…

“Yeni yönetimle eski yönetim gibi değildi”

Obradovic krizinin perde arkasını anlatan Ümit Avcı, “Geçen hafta İstanbul’a gelen Obradovic, yönetimle yaptığı görüşmelerde hava çok olumluydu. Hatta Obradovic’in kalacağını düşünüyorduk. Fenerbahçe’nin ayrılık açıklamasından önce Sırp koç, ekibiyle Fenerbahçe Beko’da gelecek sezon forma giymesi planlanan yerli oyuncuları görüştü. Ne olduysa ertesi gün oldu… Çok samimi olmayan bir ortam vardı. Fenerbahçe’nin yeni yönetimle Obradovic’in arası hiçbir zaman Aziz Yıldırım - Ozan Balaban ekibi gibi olmadı. Ali Koç da Obradovic için düşen bütçeyi biraz daha yukarı çekti. Hem de Sırbistan’a dönüşünde havaalanına kadar koçu bıraktı” ifadelerini kullandı.

“Barcelona’yı aklının bir köşesine yazdı”

Sırp koçun Barcelona sevgisinden bahseden Avcı, “Obradovic’in kızı ve oğlu Barcelona’da yaşıyor. Orada evi ve restoranı bulunuyor. Bence Barcelona seçeneğini de aklının bir köşesine yazdığını düşünüyorum. Obradovic istediği her takıma gidebilir zaten. Avrupa basketbolunun en önemli ismi” dedi.

“Jasikevicius, Ertuğrul Erdoğan ve Ufuk Sarıca…”

Takımın başına geçmesi için yapılan listenin birinci sırasını açıklayan Avcı, “Birinci isim Saras Jasikevicius, Fenerbahçe’nin ilk planı. Fenerbahçe ile oyuncuyken şampiyonluk yaşamış bir isim. Obradovic’e benzeyen bir karakter. Çok da iyi dostlar zaten. Zalgiris Kaunas ile devam eden bir sözleşmesi var. Bir gün Fenerbahçe’nin başına geleceğini biliyoruz. Fenerbahçe, denince gözlerinin içi parlıyor. Adaylardan bir diğeri de Ufuk Sarıca. Onun da sözleşmesi devam ediyor. Ertuğrul Erdoğan ismi de geçiyor. Ertuğrul Hoca, Tanjevic’in yardımcısıyken takımı şampiyonluğa taşımıştı. Bu pozisyon için uygun bir isim. Yardımcı antrenör Erdem Can’ın da adı geçiyor” yorumunu yaptı.

“Fenerbahçe Beko’dan hangi oyuncular gidecek?”

Kostas Sloukas’ın gideceğini söyleyen Ümit Avcı, “Kostas Sloukas’ın kalmasını beklemiyorum. Çünkü Olympiakos ile ciddi şekilde görüşmeler yapmış. Fenerbahçe’nin de buna çok itiraz edeceğini sanmıyorum. Jan Vesely devam edecektir. Derrick Williams, James Nunnaly, Joffrey Lauvergne ve Kalinic’in kalmasını beklemiyoruz. Luigi Datome konusunda Milano’nun ilgisinin olduğunu biliyoruz. Onun da İtalya’ya gitmesi yüksek olasılık olarak görülüyor” dedi.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya