SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Zeljko Obradovic kararını verdi

BASKETBOL | 10.04.2020 10:45

Zeljko Obradovic, ayrılık haberlerine son noktayı koydu. Fenerbahçe Beko'da kalacağını açıklayan Sırp koç, taraftarların gönlüne su serpti.

Zeljko Obradovic kararını verdi

Fenerbahçe Beko'nun dünyaca ünlü başantrenörü Zeljko Obradovic, koronavirüs krizinin patlamasının ardından ülkesi Sırbistan'a dönmüştü. Sırp hükümeti tarafından özel bir jetle ülkesine giden başarılı antrenörün Fenerbahçe'deki geleceği sorgulanır hale gelmişti.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Obra'nın kontratının yenilenmemesi; sarı-lacivertli taraftarlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

ZELJKO OBRADOVIC SIRBİSTAN'A GİTTİ

Fenerbahçe'nin yeni sözleşme  için 60 yaşındaki koçu ikna edememesi, bazı transfer söylentilerini de beraberinde getirmişti. Öyle ki; koronavirüs nedeniyle ülkesi Sırbistan'da olan Obradovic'in dönüp dönmeyceğine dair çıkan birçok spekülatif haber de basına yansıdı.

Fenerbahçe Beko'nun Yunan guardı Kostas Sloukas da karantina dönemini ülkesinde geçiriyor.

KOSTAS SLOUKAS KAFA KARIŞTIRDI

Sezon başında sarı-lacivertlilerle nikah tazeleyen deneyimli oyun kurucu, Zeljko Obradovic'in ayrılık haberleri üzerine; böyle bir şey gerçekleşirse; Türkiye'deki geleceğinin değişeceğine dair sinyaller vermişti. Kontrat yenileme döneminde; Barcelona'nın yakın markajına maruz kalan Yunan guard, Obradovic'in çabaları sonucunda takımda kalmıştı.

Bu sezon Nando De Colo, Derrick Williams gibi yıldızların yanında James Nunnally ve Malcolm Thomas gibi isimleri de mevcut kadroya ekleyen sarı-lacivertlilerin bütçeyi yarıya düşüreceği iddia ediliyor.

OBRA, BARCELONA MARKAJINDA

Fenerbahçe, Sırp başantrenörle yola devam etmek istese de yıllık 3 milyon Euro kazanan Obradovic'e nasıl bir sözleşme önereceği merak konusu. Keza kontrat haberleri çıktığından beri Barcelona'nın başarılı koça olan ilgisi bilinmekte.

Fenerbahçe'ye 5 yıl üst üste Final Four oynatan ve 2016-17'de de Euroleague kupasını havaya kaldıran Sırp koç, olanları ülkesinden takip ediyor.

SIRP BAŞANTRENÖR KARARINI VERDİ

Koronavirüs geçtikten sonra Türkiye'ye dönmeye hazırlanan Obra, sarı-lacivertlileri zor durum bırakmayacağını yakın çevresiyle paylaştı. Fenerbahçe'de yola devam etmekte kararlı olan Sırp çalıştırıcının yönetimden gelecek yeni sözleşme teklifine evet diyeceği gelen bilgiler arasında.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya