SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Zeljko Obradovic Fenerbahçe Beko'dan ayrılıyor

BASKETBOL | 15.04.2020 13:25

Fenerbahçe Beko ile sözleşme uzatmatan Zeljko Obradovic, takımdan ayrılıyor. Marca'nın iddiasına göre Sırp koçun yeni durağı Barcelona.

Zeljko Obradovic Fenerbahçe Beko'dan ayrılıyor

Nando De Colo ve Derrick Williams gibi iki önemli parçayı kadrosuna katan Fenerbahçe Beko, sezona hiç de istediği gibi başlayamadı. Zeljko Obradovic yönetiminde, Euroleague'de son 6 yılda Final Four'a kalan ve 2017'de kupayı müzesine götüren sarı-lacivertliler, bu sene adeta kabus yaşadı.

Takımın önemli isimleri olan Joffrey Lauvergne, Nikola Kalinic, Jan Vesely, Nando De Colo, Kostas Sloukas ve Luigi Datome'nin yaşadığı sakatlıklar ve buna bağlı olarak bir türlü beklenen form düzeyine gelememeleri; Fenerbahçe Beko için pek de alışık olmadığımız bir sezonu yaşattı. Euroleague'de yine de kendisini bir şekilde play-off potasına atan sarı-lacivertliler, koronavirüs depremiyle sarsıldı.

ZELJKO OBRADOVIC ÜLKEDEN AYRILDI

Askıya alınan lig nedeniyle karantina altına alınan Fenerbahçe Beko'da, takımın medya sorumlusu olan İlker Üçer'in testinin pozitif çıktı. Bu süre zarfında oyunculara ülkelerine gitmeleri için izin de verildi. Yıldızların kimisi burada kalırken kimisi de memleketlerine gitti.

Kostas Sloukas ve Zelkjo Obradovic karantina dönemlerini ülkelerinde geçirmek için birisi Yunanistan'ın diğeri de Sırbistan'ın yolunu tuttu. Fenerbahçe Beko ile kontrat senesinde olan Sırp koçun ayrılacağına dair haberler manşetleri süslemekteydi.

EFSANE KOÇ FENERBAHÇE'DEN AYRILIYOR MU?

Fenebahçe Beko'nun küçülmeye gideceği ve 60 yaşındaki efsane koçla yolların ayrılacağına dair çıkan haberler, sarı-lacivertli taraftarları endişelendirse de yönetimden bu yönde adımların atılmaması; iddiaları güçlendiriyordu.

Fenerbahçe'de 7. yılını geçiren Obradovic, 1 Euroleague, 4 Türkiye Şampiyonluğu, 3'er kez de Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı Kupasını kaldırıp; sarı-lacivertlilerin müzesine 11 kupalık bir katkıda bulundu.

SARI-LACİVERTLİ TARAFTARLAR ENDİŞELİ

Sırp koçun şu sıralar ülkesinde olması, Fenerbahçe'nin küçüleceği iddiaları ve beraberinde Zeljko Obradovic'in Barcelona'nın başına geçeceği haberleri, sarı-lacivertli taraftarlar tarafından endişeyle takip edilmekteydi.

İspanya'nın önemli gazetelerinden birisi olan Marca, Zeljko Obradovic'in Fenerbahçe Beko'dan ayrılacağını ilan etti.

İSPANYA BASINI YENİ DURAĞI AÇIKLADI!

Fenerbahçe Beko ile tüm sezon boyunca yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlandığını iddia eden gazete, Sırp çalıştırıcının sarı-lacivertlilerin teklifine sıcak bakmadığını kesin bir dille duyurdu. 60 yaşındaki koçun yeni sezonda Barcelona'yı çalıştıracağını, hatta evini bile tuttuğunu iddia etti.

Sezon başında; Barcelona'nın yakın markajında olan ve Obradovic'in isteği üzerine Fenerbahçe Beko ile nikah tazeleyen Kostas Sloukas, Sırp koçun ayrılma ihtimali üzerine; "Obra giderse benim de kalmam zor" demişti.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya