SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Prost, Renault'nun geleceği konusunda iyimser

FORMULA 1 | 11.11.2019 11:48

Prost, Renault'nun geleceği konusunda iyimser

 

Formula 1 efsanelerinden Alain Prost, Renault’nun yeniden yapılanma sürecinde olduğunu ve bu nedenle durumunun istikrarlı olmadığını söyledi. Ancak emekli fransız pilot, ekibin geleceği konusunda iyimser.

Renault'nun yöneticisi Alain Prost, 2019 sezonunun çok karmaşık olduğunu ve Japonya'daki yarıştan diskalifiye edilmelerinin onlar için çok sert bir darbe olduğunu açıkladı.

Motorsport.com için yaptığı açıklamada, "Sezon bitmedi, ancak kesinlikle daha sakiniz. Japonya'da puanları kaybetmek fark yarattı, çünkü biz kaybettik, ve rakiplerimiz bu puanları ekledi" dedi.

Ancak, Renault yılın ikinci yarısında kaliteli bir sıçrama yapmış görünüyor. Enstone ekibi son yarışlarda McLaren'ın hızına yaklaştı.

Takımın yükselişiyle ilgili konuşan Prost, "En azından sezonun bu ikinci yarısında bir şey gösterdik ve bu takımın morali için iyi oldu. Çok zor bir yıl oldu. İlk virajlardaki kazalar ya da onun gibi bir şeyler yüzünden çok şey kaybettik. Daha fazla şansla McLaren'le savaşabilirdik”  ifadelerini kullandı. 

Prost, Formula 1'deki Renault projesine ilişkin olarak durumlarının farkında olduklarını, halen yapım aşamasında ve ekipmanın iç yapısında değişiklikler yapılacağını açıkladı. Hangi konumda olduklarını bildiklerini söyleyen efsanevi pilot, “Nerede olduğumuzu biliyoruz, ancak açıklaması çok zor. Halen inşaa aşamasındayız, bu yüzden arada bir şeyler kayboluyor.” şeklinde konuştu. 

Renault'nun önümüzdeki sezon için Formula 1'deki geleceği hâlâ belirsiz. Bazı medya kuruluşları takımın yılın sonunda kategoriden ayrılabileceğini söylemişti. Tabii ki, ekip Dmitry Mazepin'in satın alma konusundaki ilgisinden dolayı ortadan kaybolmayacağı da söylentiler arasında.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya