SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Albon, gelecek sezon lider olmak istiyor

FORMULA 1 | 18.12.2019 13:41

Albon, gelecek sezon lider olmak istiyor

Alexander Albon, Red Bull'da sadece yarım sezon geçirdi. Max Verstappen gibi takımla birlikteliği uzun soluklu değildi. Albon, 2020'de takımdaki liderlik pozisyonunu değiştirmek, Verstappen ile arasındaki farkı kapatmak istiyor.

Alexander Albon hareketli bir sezon geçirdi.  23 yaşındaki pilot, sezonun ikinci yarısı,  Pierre Gasly ile yer değiştirerek Toro Rosso'dan Red Bull'a transfer oldu. Bu değişim, Albon'un kendini göstermesi için iyi bir fırsattı. Sezonun ikinci yarısında Albon başarılı oldu, ancak Max Verstappen'in gölgesinde kaldı.

Red Bull'un çaylak pilotu  Verstappen'le aynı takımda olmanın temelde kendini geliştirmek ve öğrenmek için iyi bir fırsat olduğunu söylüyor:

“Herkes Max'in hızlı olduğunu biliyor. Griddeki en hızlı pilotlardan birinin yanında sürmek iyi bir avantaj sağlıyor. Bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyorum ve bu benim ilerlemem için bir hedef teşkil ediyor. Araçtan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğini çok iyi biliyor, benim için hâlâ bir öğrenme süreci.”

Ancak, Albon uzun süre Hollandalı pilotun arkasında kalmaya niyetli değil: “Bunun Formula 1'deki ilk yılım olduğunun farkındayım ve bu farkındalığın önemi var. Sadece sezonun ikinci yarısından itibaren Red Bull ile birlikteydim. Ancak amaç, gelecek sezon ben ve Max arasındaki boşluğu kapatmak olacak. Gelecek sezon sadece liderlik etmek istiyorum." ifadelerini kullandı. 

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya