SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

'Singapur'da bir puandan fazlasını başarmalıydık'

FORMULA 1 | 26.09.2019 13:26

'Singapur'da bir puandan fazlasını başarmalıydık'

Alfa Romeo, Singapur'da hayal kırıklığı yaratan bir sonuçtan sonra Rusya'ya geldi.

Kimi Raikkonen, Toro Rosso pilotu Daniil Kvyat ile yaşadığı temasın ardından yarıştan ayrılmak zorunda kaldı. Alfa Romeo'nun diğer pilotu Antonio Giovinazzi ise Singapur'dan tek bir puan ile ayrıldı. Ancak, araçlarının hızı fena değildi.

Kimi Raikkonen (Şampiyonada 13. sıra):

"Singapur umut verici görünen başka bir hafta sonuydu, ancak yarışta işler iyi gitmedi, bu yüzden kesinlikle bir hayal kırıklığı oldu.

Sochi'nin planı şu ana kadar önerdiklerimizden farklı değil: temiz bir hafta sonuna ihtiyacımız var aracımızın ne kadar iyi olduğunu gösterebiliriz ve sorunlardan uzak durabiliriz. Önceki yıllarda Rusya'da çok fazla şansım olmadı, ancak umarım bu sefer iyi bir sonuçla durumu değiştirebiliriz."

Antonio Giovinazzi (Şampiyonada 18. sıra):

"Son yarışlar bana büyük bir güven verdi ve bu sonuçlardan yararlanmaya devam etmek istiyorum. Araçta ve orta sahada daha rahat hissediyorum ve elde ettiklerimle geliştiğimi gösterdiğimi düşünüyorum.

Singapur iyi bir yarıştı, sadece bir süre ilk sıralarda bulunduğun için değil, tüm gece boyunca savaştığım yol için gerçekten iyi bir yarış oldu. Sochi’de başka iyi bir hafta sonu geçirebileceğimize eminim, bu çok iyi bildiğim bir pist değil, ama Singapur'da aynıydı ve ben hızlıca adapte oldum."

 Frederic Vasseur, takım patronu:

"Son yarışlarda, bazen zor durumlarda puan kazandık ve bence bu olumlu, ancak daha fazlasını başarabildik. Aracımız şimdi daha iyi ve orta sahanın önünde savaşabileceğimizi ve amacımızın devam etmesini istediğimizi gösterdik.

Sochi'de her takımın kurallara uyduğu iyi bir hafta sonuna ihtiyacımız olacak. Hafta sonunu dört gözle bekliyorum."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya