SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Leclerc, 2024 yılına kadar Ferrari'de

FORMULA 1 | 23.12.2019 12:49

Leclerc, 2024 yılına kadar Ferrari'de

Charles Leclerc, Scuderia Ferrari ile Maranello'da beş sezon daha devam edeceği yeni bir sözleşme imzalayacak. Finansal iddiaları ile ilgili olarak Monakolu pilotun ücreti üç katına çıkacak. Resmi açıklamanın yapılması bekleniyor.

Leclerc, kimsenin kayıtsız kalmadığı İtalyan formasyonu ile ilk sezonunda iyi bir izlenim bıraktı. İki zafer, yedi pole, on podyum... Ve belki de en önemlisi, Formula 1'de dört kez şampiyon olan takım arkadaşı Sebastian Vettel'in 24 puan önünde sezonu bitirdi.

Sadece 22 yaşında olan Charles Leclerc, geleceğin yıldızlarından biri olarak adlandırılıyor. Ferrari'de elbette bu yeteneği fark ettiler ve bu nedenle konuyla ilgili bir sözleşme yenilemek için harekete geçmeye karar verdiler.

Ayrıca, genç Monakolu pilot takım arkadaşı Sebastian Vettel'in kazancının gerisinde yaklaşık üç milyon euro tutarında bir kazanca sahipti.

İtalyan gazetesi Corriere della Sera'ya göre, takım genç yıldızla olan sözleşmesini 2024'ün sonuna kadar uzattı ve her yıl artmak şartıyla yıllık dokuz milyon euro olarak bir ücret belirledi.

Bu şekilde Ferrari, geleceğini genç pilotu ile şekillendirmiş oldu ve yılın başında Mercedes'in Charles'la ilgilendiği konuşmalarına bir son verdi.

Önümüzdeki sezonun sonunda sözleşmesi sona eren Sebastian Vettel'e gelince, Mattia Binotto geçtiğimiz günlerde Mayıs ayının 2021 yılı kadrosuna karar vermenin anahtarı olacağını açıklamıştı.

Ayrıca Alfa Romeo pilotu, Antonio Giovinazzi'yi unutmadıklarını açıkça belirtti.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya