SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Carey, FIA'yı eleştirdi

FORMULA 1 | 08.12.2019 17:06

Carey, FIA'yı eleştirdi

Formula 1, içinde pek çok şeyi barındıran bir spor. Araçlar teknik olarak çok karmaşık ve pist üzerinde hem teknik hem de yarışmayı düzenli hale getirmek için birçok kural gerektiriyor. Ancak Formula 1'in CEO'su Chase Carey, kuralların fanların takip edemeyeceği kadar karmaşık olduğunu düşünüyor. FIA'nın buna daha fazla dikkat etmesi gerektiğine inanıyor.

Neredeyse Formula 1'in kurallarını anlamak için lisansüstü bir avukat olmanız gerekiyor. FIA, pilotların pistte nerede hangi kurallarla yarışabileceğini belirten sayısız sayfa hazırladı. Prensip olarak, taraftarlar bu kuralları sadece en sevdikleri sürücü kurban gittiğinde öğrenebiliyor. Görevliler tarafından verilen kararlar, yarıştan sonra bile sonuçlarda ciddi değişiklikler doğurabilir, bu da çoğu zaman tartışmalara neden olur.

Chase Carey’e göre, bu daha kolay olmalı. The Independent'a yaptığı açıklamada Carey, "Çok fazla karmaşık ceza ve kurallarımız var" dedi ve ekledi: "100 sayfalık kural içeren bir kitapçığımız var, Formula 1'i takip etmenin daha kolay ve daha az karmaşık olduğu bir konuma koymak zorundayız. Fanlar şu anda onları gerçekten takip edemiyor."

F1'i kurallar açısından  takip etmenin kolay olmadığını ve iyileştirme ihtiyacı olduğunu düşünen Carey, “Rekabet ve teknolojiyi birleştiren her zaman karmaşık bir spor olacak, ancak taraftarların görmek istediği ve onları neyin heyecanlandıracağı konusunda daha fazla bir şeyler yapmalıyız" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya