SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Christian Horner'dan Aston Martin'e taklit göndermesi

FORMULA 1 | 21.05.2022 10:24

Formula 1’de Barcelona’ya birçok güncelleme getiren takımlar arasında Aston Martin tartışma konusu oldu. Aston Martin'in aracının Red Bull’unkine benzemesi olay oldu.

Christian Horner'dan Aston Martin'e taklit göndermesi

Formula 1’de Barcelona’ya birçok güncelleme getiren takımlar arasında Aston Martin tartışma konusu oldu. Aston Martin'in aracının Red Bull’unkine benzemesi olay oldu.

Aston Martin Takımı, sürekli Barcelona’yı işaret ettiği güncellemelerde Red Bull’un RB18 aracını örnek aldıkları görülüyor. FIA, yaptığı ilk kontrollerde Aston Martin’in herhangi bir ihlalinin bulunmadığını açıkladı.

Ancak Red Bull Racing “ciddi bir kural ihlali” bulunduğunu düşünüyor.

Bilindiği gibi daha önce Aston Martin, eski adıyla Racing Point iken Mercedes’in aracının bir benzerini üretmişlerdi. O gün de benzer tartışmalar yaşanmıştı ve Racing Point cezaya mahkûm edilmişti.

Red Bull Takım Patronu Christian Horner, konuyla ilgili Sky Sports’a açıklamalarda bulundu.

İşte Horner’ın açıklamaları:

"Günün sonunda taklit edilmek övgülerin en büyüğü."

"Kış arasında ve sezonun başında Red Bull'dan Aston Martin'e geçen bazı çalışanların olması bir tesadüf değil."

"Bu, hafta başında FIA tarafından 'sizinkine çok benzeyen bir aracımız var, nereye gittiklerini görmek için sizden ayrılan çalışanların bir listesini alabilir miyiz?' dendiği zaman dikkatimizi çekti."

"Şimdi izin verilen şey şu: çalışanlar ihbar süresinden sonra bir takımdan başka bir takıma geçebiliyor. Kafalarında götürdükleri şeyler ile adil bir oyun oynanıyor. Bu, onların bilgisi."

"Adil olmayan, kesinlikle kabul edilemeyen ve bizim de kabul etmeyeceğimiz şey ise herhangi bir fikri mülkiyetin transferi."

"Kendi yazılım korumamız var, hangi yazılıma bakıldığını ve bu yazılımın nerede kontrol edildiğini tam olarak biliyoruz."

"Fakat bunun FIA'nın işi olduğunu düşünüyorum çünkü onların erişimi var ve biz, fikri mülkiyetin transferi olmadığından emin olunması için onlara güveniyoruz. Yani bunu denetlemek onların işi."

"Fakat orta gruptaki takımlar üzerinde etkisi olabilir."

"En büyük sorun, fikri mülkiyetimizin korunması ve suistimal edilmemiş olması." (Motorsport-Aybike Simay Erden)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya