SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ricciardo: Savaşacak bir şeylerin olması harika bir duygu

FORMULA 1 | 27.11.2019 10:41

Ricciardo: Savaşacak bir şeylerin olması harika bir duygu

Brezilya'da altıncı olan Daniel Ricciardo, son üç yarışında puan aldı. Avustralyalı pilot sezonun son yarışında buna devam etmek ve iyi bir puanla bitirmek istiyor. Bununla birlikte doğal olarak takımının puan tablosunda 5. sırada yer almasına yardımcı olmayı umuyor, ancak  5. sıra için en yakın rakip Toro Rosso ile aralarında sekiz puan fark bulunuyor ve her iki takımda sezonu beşinci sırada bitirmek istiyor. Üstelik Toro Rosso'nun tehdidi şimdi her zamankinden daha büyük.

Ricciardo, geçen sezonun ardından Red Bull'dan Renault'ya herkesi şaşırtan bir geçiş yaptı. Yeni takımında işler umduğu gibi gitmemesine rağmen, Ricciardo, gridin gülümseyen yüzü olmaya devam etti.

Renault'un resmi web sitesinde soruları yanıtlayan Ricciardo, takımla geçirdiği ilk sezonunu ve gelecek sezon için düşüncelerini paylaştı:

“İLGİNÇ BİR YILDI”

“İyi zamanlarımız olduğunu ve kesinlikle çok zor zamanlar geçirdiğimizi de söyleyebilirim. Kanada ve İtalya'daki sonuçlarımız Brezilya ve Amerika'daki performansımız gibi çok iyiydi. Bu, düşündüğümüzden daha fazla tutarlı olduğumuzun kanıtı ve önümüzdeki sezon için iyi bir işaret."

Max Verstappen'in eski takım arkadaşı şimdiden sezonun son yarışını dört gözle bekliyor ve şampiyonada Renault'nun sadece sekiz puan gerisinde olan Toro Rosso'nun önünde sezonu bitirmek için Abu Dabi'de tekrar puan almayı umuyor.

“BURASI HARİKA”

''Abu Dabi benim için her zaman iyi bir yer oldu ve burada yarış her zaman eğlenceli. Gerçekten piste geri dönmeyi ve sezonu yüksek puanla bitirmeyi dört gözle bekliyorum. Omuzlarımızda çok büyük baskı var çünkü şampiyonada beşinci sıra için yarışmamız gerekiyor, bunun için mücadele edeceğiz ve bu duyguyu seviyorum."

“Gece karanlığında başlayıp daha sonra yarış gecesi haline gelen Grand Prix'de sürmek her zaman harika.”

''Hava da güzel, bu yüzden burası hakkında sevilecek çok şey var. Yas Marina sürüş için güzel bir pist, ancak en sevdiğim bölüm üçüncü sektör, harika bir yol. Şimdi üst üste üç puan aldık ve Abu Dabi'ye iyi bir moralle gidiyoruz" açıklamalarında bulundu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya