SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari'de büyük kaza ve pilot krizi!

FORMULA 1 | 18.11.2019 11:35

Ferrari'de büyük kaza ve pilot krizi!

Ferrari, Brezilya GP'sinde hiçbir takım liderinin istemediği bir sonuç elde etti: Pilotları arasında yaşanan kaza sonucu çifte terk...

Hem Sebastian Vettel hem de Charles Leclerc, yarışın son bölümünde temas yaşayarak araçlarında ciddi hasarla sonuçlanan zorlu bir mücadeleyi noktaladılar. Takımdaki hayal kırıklığına rağmen, hedef Abu Dabi'de iyi bir performansla sezonu bitirmek.

Sebastian Vettel yarıştan sonra “Günün özeti, iyi bir sonuç elde edebileceğimiz bir yarışı bitiremememizdir. Her iki araç da finişi göremeden yarışı noktalamış oldu, özellikle takım için aramızdaki çarpışma üzücü. Max bugün ulaşılamaz olsa bile, yarış iyi gidiyordu. Şimdi, sezonun son yarışına odaklanmak zorundayız, burada mümkün olan en iyi sonucu almaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.


Charles Leclerc ise “Hafta sonunu bu şekilde bitirmek gerçekten çok utanç verici. Bütün ekip için üzgünüm, özellikle bugün bazı puanlar almak için iyi görünüyorduk. Gerçekten benim için heyecan verici bir yarış oldu. İşlerin ilerleme şeklinden memnun kaldım. Her halükarda, bunun üstesinden geleceğiz ve birlikte en iyi şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Artık sezonumuzu en iyi şekilde bitirmek için Abu Dabi'ye odaklanma zamanı geldi.” dedi.

Takım patronu Mattia Binotto, yarıştan sonra yaptığı açıklamada, “Günümüzdeki temel duygu, her şeyden önce sürücülerimizin herkesi hayal kırıklığına uğrattığı. Bu, çok büyük bir sonucu olan küçük bir çarpışma oldu. Aslında, bu tür bir şey asla gerçekleşmemeliydi. Pilotlarımız bugün yarışmakta serbestti ve bunu biliyorlardı. Takımlar şampiyonasında zaten ikinci sırayı aldık ve pilotlar sıralamasında kendi pozisyonları için mücadele ettik.Tabii ki, hepimiz takımın yararına baskı yapıyoruz ve bu olayların artık bir daha yaşanmayacağından emin olmak için sınırların nerede olacağına karar vermeliyiz. Bugün kariyerimiz Meksika’da  olduğu gibi kötü değildi. Performans: Yarışta hala biraz hızımız var. Sebastian rahat bir dördüncü sırada olabilirdi 14. sıradan start alan Charles iyi bir performansla ön sıralara kadar ilerledi podyumda olabilirdi. Sonunda çok fazla puan kaybetmemiz utanç verici.” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya