SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari'nin 2020'de "çok daha yüksek" bir bütçesi olacak

FORMULA 1 | 22.12.2019 12:50

Ferrari'nin 2020'de "çok daha yüksek" bir bütçesi olacak

Ferrari CEO'su Louis Camilleri, Scuderia'nın 2020 Formula 1 sezonunda daha fazla finansal ve insan kaynağına sahip olacağını söyledi. Camilleri, takım patronu Binotto ile birlikte  takımı zirveye çıkartmak için finansal olarak güçlendirilmesi gerektiğine inanıyor. 

Camilleri, cadde arabaları işinin Scuderia için tek finansman kaynağı olduğunu açıkladı. Bu yılki iyi satış sonuçları markanın F1 projesine daha fazla kaynak katmasını sağlayabilir.

Camilleri, "Biz bir şirketiz ve araba satışlarımız Mattia projesini finanse ediyor. İnsan kaynaklarına ve altyapıya da yatırım yapmaya hazırız." dedi.

Ferrari CEO'su İtalyan kadrosunun 2020 sezonu için daha fazla sermayeye sahip olacağını doğruladı.

Camilleri şu söylemlerde bulundu: "Evet, bütçemiz önemli ölçüde daha yüksek olacak. Elimizdeki bütçe ihtiyacımız olan bütçedir. Kesinlikle proje sayısı da geçmişe göre daha fazla olacaktır. Evet, sadece 2020 için değil. Hepimiz çok yakında 2021 aracı için çalışmalara başlayacağız. Kaynaklarda bütçe artışı olacak."

Camilleri ayrıca Ferrari'nin Maranello'daki bağlarını tekrar kazanmak için bu ilişkilerin güçlendirilmesi gerektiğini kabul ettiğini söyledi. Ferrari CEO'su, Mattia Binotto'nun ise bu konuda yoğun bir şekilde nasıl çalıştığını da yorumladı.

Açıklamalarına devam eden Camilleri: "Sabır, istikrar ve sükunete ihtiyacımız var. Formula 1'in tarihine bakarsanız, en iyi zamanlarımızda McLaren, Red Bull gibi takımlarla rekabet ettik ve şimdi Mercedes'in çok fazla istikrarı var. Birlikte çalışmayı öğrendiler. Bu bizim odaklandığımız bir şey. Mattia istikrarlı ve uyumlu bir ekip olmaya çalışmak için çok zaman harcadı." ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya