SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari, Monza'da kazanabilir mi?

FORMULA 1 | 05.09.2019 15:39

Ferrari, Monza'da kazanabilir mi?

Ferrari, Monza'da 2010'dan bu yana yarış kazanamadığı kendi evinde zaferi hedefliyor.

2019 Formula 1 sezonunun ancak 13. yarışında Leclerc ile zaferi elde eden Ferrari, ikinci bir zafer için Monza’ya gidiyor.

Ferrari, Fernando Alonso’nun 2010’da Monza’da zafer kazanmasından bu yana, kendi evinde uzun zamandır galibiyet tadamamıştı.Charles Leclerc, Spa’da sezonun ilk şampiyonluk zaferini yaşadı.

Ferrari, rakiplerine göre düzlük hızı avantajı olduğunu Belçika’daki galibiyetiyle kanıtladı ve “Hız Tapınağı” olarak adlandırılan Monza bir kez daha onlara avantaj sağlayacak.

Ferrari takım patronu Mattia Binotto, “Kesinlikle Spa'da rekabetçi olduğumuzu ispatladık ve şüphesiz Monza'da da rekabetçi olmayı umuyoruz, aracımızın sahip olduğu hızıyla rekabet edebileceğini biliyoruz ve Spa'dan sonra Monza'da da rekabet edeceğimizi söyleyebilirim. Spa'da kazanmanın taraftarlarımız için de önemli olduğunu biliyorum. Umarım birçok taraftar destek olmak için Monza'da bize katılır” açıklamalarını yaptı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya