SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Ferrari, Sochi'de dördüncü zaferini arıyor

FORMULA 1 | 24.09.2019 23:31

Ferrari, Sochi'de dördüncü zaferini arıyor

Ferrari art arda kazandığı yarışların ardından iyi bir moralle Rusya'ya gidiyor.

Maranello'da, SF90'a getirilen güncellemelerin gerçekten işe yaradığının farkında olan takım, araçlarına gelecek yarışlarda güveniyor. 

Rusya yarışıyla ilgili olarak pilotların ve Binotto'nun düşünceleri ise şöyle...

Şampiyonada 5. sırada olan Sebastian Vettel :

“Biz zaten Rusya'da birkaç kez yarıştık. Bu, kazanmaya yakın olduğumuz başka bir pist, ancak asla burada bir galibiyet alamadık. Burada daha önce pole pozisyonunu aldım. Şimdi ise son adımı atıp kazanmak istiyoruz.
Kış Olimpiyatları için kullanılan Olimpiyat Stadı ve Madalya Meydanı'nda yarışmak biraz özel. Bu pist konum açısından benzersiz. Teknik açıdan Sochi, takvimde sahip olduğumuz en karmaşık devrelerden biri, ancak özellikle sıralama turlarında mükemmel turu yaptığınızda buna değer. ”

 

Şampiyonada 3.sırada olan Charles Leclerc: 

“Bizler için zaferle geçen üç hafta sonundan sonra Rusya'ya ulaşmak harika. Aracımızda, özellikle yüksek yere basma gücü ihtiyacı olan pistlerde performans açısından iyi bir ilerleme kaydettik; görünüşe göre farklı konfigürasyonlara sahip pistlerde rekabetçiyiz gibi görünüyor.
Sochi, özellikle son sektörde, yüksek hızda düzlükleri ve birçok dönüşün bir birleşimi olması nedeniyle oldukça zorlayıcı bir pist, Cuma günü arabanın gelişimini görmek için sabırsızlanıyorum. 

Sochi'nin atmosferi sıra dışı, çünkü Olimpiyat kompleksiyle çevriliyiz. Uluslararası spor tarihinin bir parçası olan bir yerde rekabet etmek özel bir şey."

 

Ferrari takım patronu Mattia Binotto:

“Art arda üç zafer kazandıktan sonra, Rusya'ya gidip güncellemelerimizin farklı bir pistte nasıl çalıştığını görmek istiyoruz. Sochi, Singapur'dan farklı ayarlara ihtiyaç duyuyor. Dengeli bir araca sahip olmak kilit bir faktör olacak. Sochi'deki hava her zaman değişiyor, bu yüzden öngörülemeyen havalara hazırlıklı olmak önemli olacak."

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya