SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

FIA Başkanı Sulayem, Hamilton'a ateş püskürdü

FORMULA 1 | 15.05.2022 13:18

FIA Başkanı Mohammed Ben Sulayem'den Lewis Hamilton'a sert uyarı... Sulayem, takı yasağının uygulanacağını ve yerine getirilmediği halinde cezalar verileceğini söyledi.

FIA Başkanı Sulayem, Hamilton'a ateş püskürdü

Formula 1’de Michael Masi’nin görevden çekilmesinden sonra koltuğa Eduardo Freitas ve Niels Wittich geçti. Bu ikilinin ilk yarışlar sonrasında odaklandığı konu ise takı yasağı oldu.

Kurallara göre sürücülerin, olası kaza anında yaralanmaları en aza indirmek için araç kullanılırken, takı takmak yasak. Kullandığı takılarla meşhur olan Lewis Hamilton ise yasakların odak noktası haline geldi.

Padokta taktığı takılarla dikkat çeken Hamilton, kendisine muafiyet tanındığını ve hiçbir şeyi çıkarma niyetinde bulunmayacağını beyan etmişti.

Bunun üzerine FIA Başkanı Mohammed Ben Sulayem’den ikan geldi!

The Daily Mail’e konuşan Sulayem şu ifadeleri kullandı:

"İnsanları, sırf dostunuz oldukları için serbest bırakamaz ya da cezasını hafifletemezsiniz. Kurallar herkes için aynı olmalı ve öyle de olacak."

"Yani seçim onun. İhlal için para cezası veriliyor. Bu birisinin hız sınırını aşması gibi, onların bunu yapmasını engelleyemezsiniz fakat onlara para cezası verebilirsiniz, hatta kazalarda bile bunu yapabilirsiniz."

"Sizi temin ederim takıları çok seviyorum. Fakat bir yarış aracının direksiyonuna geçtiğinizde başka bir seçeneğiniz yok. Bu kuralın daha önce uygulanmadığını söylüyorlar fakat nedenini bana sormayın. Bu sorular eski FIA yönetimine sorulmalı." (Motorsport-Kemal Şengül)

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya