SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

FIA, Ferrari’yi incelemeye aldı!

FORMULA 1 | 20.11.2019 13:38

FIA, Ferrari’yi incelemeye aldı!

Ekipmanla ilgili şüpheleri tamamen çözmek isteyen FIA üç otomobil parçası ele geçirdi: Abu Dabi GP’de Ferrari hakkında bir cevap bekleniyor.

FIA, Scuderia'nın rakiplerinin son haftalarındaki şüphelerini takiben, araştırma yapmak için aracın yakıt sisteminin üç parçasını incelemeye aldı, bir parça Ferrari'ye ait diğer parça, Ferrari müşterisine ve Ferrari'ye ait olmayan bir üçüncü parça Maranello'nun yakıt sistemi hakkında şüpheleri sonlandırmak için bu üç parça incelemeye alındı.

Alman Auto Motor Sport'un haberine göre, FIA konu hakkındaki şüphelerin iki teknik direktifi yayınlanmasıyla çözülmüş gibi görünse de, FIA herhangi bir söylentiyie sebebiyet vermemek için konuyu daha da netleştirmeye karar verdi.

Bu krizin sebebi, FIA'nın Ferrari hakkındaki şüpheler konusunu netleştirmek istemesidir.

Ele edilen parçalar, akış hızı sensörü ile motor arasındaki yakıt hatlarını takip etmeye ve Scuderia'nın yönetmeliklere göre izin verenden daha fazla yakıt enjekte ettiği Mercedes tarafından düzenlenen Red Bull tarafından sunulan şikâyete yanıt veriyor.

Çalışma FIA tarafından yapılacak ve muhtemelen birkaç gün sürecek.  FIA'nın inceleme çalışması sonucunu Abu Dabi'de açıklaması bekleniyor.

Scuderia Ferrari'nin rakipleri, Maranello'nun FIA'nın teknik direktiflerini yayınlanmasından sonra bir şeyleri değiştirdiğini düşünüyor.

Ferrari takım patronu Mattia Binotto ise değişiklik yapmadıklarını savunuyor.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya