SON DAKİKA HABERLER : Yükleniyor.....

Chase Carey'den hibrit motor açıklaması

FORMULA 1 | 13.09.2019 17:21

Chase Carey'den hibrit motor açıklaması

Formula 1'in CEO'su Chase Carey, hibrid motorunun dünya genelinde karbon emisyonlarını azaltmada büyük rol oynayacağı görüşünde...

Perşembe günü Frankfurt Otomobil Fuarı'nda konuşan Formula 1'in CEO'su Carey, önümüzdeki aylarda, karbon salınımına katkıda bulunan önemli karbon sorununu çözmede lider rolü oynayacağını göstermek için çok daha fazlasını yapacağını söyledi.

Formula 1 hibrid motorunun araçlardan kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltmak için gelecekteki çözümün önemli bir parçası olacağını ve Formula 1'in önümüzdeki aylarda sporda daha geniş sürdürülebilirlik konusunu ele almak için ayrıntılı planlar düzenleyeceğini belirtti.

Facebook'un ev sahipliğinde yaptığı tartışmada yer alan Chaase Carey, Formula 1'in gerçek dünyadaki sürdürülebilir çözümleri yürüten teknik yeniliğe nasıl öncülük ettiğini vurguladı.

"Formula 1 hibrid motoru, dünyadaki en verimli ve daha geniş küresel çevre sorununu ele almak için kritik bir role sahip. Çevresel durumun çözümünün çok fazla olacağını, sadece bir tek çözüm yolu olamayacağını düşünüyorum.

Hibrit motor ve yakıt teknolojilerinin, karbon emisyonu sorununu çözmede büyük bir rol oynayabileceğine inanıyoruz. Tek bir çözüm yolundan çok daha fazla çözüm yolları olacağına inanıyoruz.

Pist dışı etkinliklerimiz dahil olmak üzere spordaki çevre sorununu ele almak için ilerlemeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Carey, Formula 1'in önümüzdeki aylarda sürdürülebilirlik konusunu ele almak için daha fazla plan hazırlayacağını ekledi: "Pist dışı etkinliklerimiz de dahil olmak üzere spor boyunca çevresel sorunların ele alınması konusunda ilerlemeye devam edeceğiz.

Bu bizim için büyük bir inisiyatif olacak ve liderlik rolünü oynayabilmemiz konusunda oldukça heyecanlıyız. Formula 1 her zaman olduğu gibi otomobil dünyasına öncülük eden girişimlerde lider oldu" ifadelerini kullandı.

GÜNÜN ÖNEMLİ HABERLERİ

Okuyucu Yorumları

0 Yorum

E-Posta hesabınız yayınlanmayacaktır. * İle işaretlenmiş alanlar zorunludur. Yönetici onayından sonra yorumunuz gözükecektir.

© Copyright Asist Analiz - Bolbol Medya